سایر خبرها

کاربران ویندوز مجبورند از مرورگر “اج ” استفاده کنند؟

مایکروسافت قصد دارد کاربران ویندوز را به استفاده هرچه سریعتر از مرورگر اینترنتی مایکروسافت اج وادار کند.

admin | 6 سال قبل

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران» به نقل از وب سایت تک رادار، شرکت مایکروسافت در اقدام و تغییری جدید می‌خواهد کاربران سیستم عامل ویندوز را به نصب، دانلود و استفاده از مرورگر اینترنتی مایکروسافت اج ( Microsoft edge) ترغیب کند. بدین صورت که آن‌ها تنها از طریق مرورگر اختصاصی مایکروسافت قادر خواهند بود به لینک‌های برنامه Mail دسترسی یافته و آن را باز کنند.

این بدان معناست که در صورتی که کاربران از مرورگرهای دیگری همچون گوگل کروم یا فایرفاکس استفاده کنند، نمی‌توانند برروی لینک‌های برنامه Mail کلیک کرده و آن را باز کنند. بدین ترتیب مایکروسافت تصمیم گرفته است که هر چه سریع‌تر کاربرانش را به استفاده از مرورگر اختصاصی‌اش وادار کند. تقریبا می‌توان گفت که این تغییر، مشابه همان کاریست که قبلا مایکروسافت کاربران دستیار صوتی و اسپیکر هوشمند خود، کورتانا، را مجبور به استفاده از موتور جست‌وجوی بینگ کرده بود.

دونا سارکار – یکی از اعضای ارشد تیم برنامه نویسی شرکت مایکروسافت – در این باره خاطرنشان می‌کند که این تنها یک تست و آزمایش است و هنوز معلوم نیست که این ویژگی به طور صد در صد برای کاربران ویندوز ۱۰ قابل اجراست یا خیر. ما هم اکنون منتظر دریافت بازخوردهای موردنظر هستیم تا بتوانیم درمورد این ویژگی تصمیم‌گیری کنیم.

اما تحلیلگران بسیاری بر این باورند که مایکروسافت به طور قطع، بازخوردهای منفی از سوی کاربران ویندوز دریافت خواهد کرد چرا که بسیاری از آن‌ها مرورگرهای اینترنتی دیگری را به صورت پیش فرض برای خود و رایانه‌شان تعیین کرده‌اند و انتخاب نوع مرورگر باید برعهده خودشان باشد. این در حالیست که مایکروسافت همواره در تلاش بوده است تا کاربران ویندوز ۱۰ را متقاعد کند مایکروسافت اج را جایگزین کروم یا فایرفاکس کنند./ایسنا/

نظر شما چیست؟