سایر خبرها

درخواست نمایندگی ایفون،موتورولا و بلک بری توسط 80 شرکت ایرانی

به گزارش رئیس اتحادیه دستگاه‌های مخابراتی، ۸۰ شرکت موبایلی برای واردات رسمی ۳ برند آمریکایی آیفون، موتورولا و بلک بری در ایران درخواست همکاری داده‌اند.

admin | 6 سال قبل

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، مهدی محبی تمایل و درخواست برای ایجاد نمایندگی گوشی‌های موبایلی که تاکنون در ایران نمایندگی و خدمات پس از فروش نداشتند، از نتایج طرح رجیستری عنوان کرد.

وی توضیح داد:

هم‌اکنون ۴۸ شرکت موبایلی از ۳ برند موتورولا، آیفون و بلک بری نسبت به راه‌اندازی دفتر نمایندگی فروش و خدمات پس از فروش در ایران اقدام کرده‌اند و ۴۰ شرکت دیگر نیز در حال ورود به این عرصه هستند. این برندها اکنون به‌صورت غیر رسمی وارد بازار ایران می‌شود؛ اما هم‌اکنون پیش‌بینی این است که بیش از ۸۰ شرکت در ایران، نمایندگی فروش این ۳ برند آمریکایی را بر عهده بگیرند.

به گفته‌ی رئیس اتحادیه دستگاه‌های مخابراتی، مابقی برندهای گوشی موبایل در ایران تحت عناوین مختلف به‌صورت مستقیم یا غیر مستقیم نمایندگی فروش و خدمات داشته‌‌اند که با اجرای طرح رجیستری و کاهش قاچاق این برندها، فعالیت آن‌ها شکل ضابطه‌مندتری به خود گرفت.

مهدی محبی با بیان اینکه آخرین مرحله طرح رجیستری از اول اردیبهشت‌ماه آغاز شده است و بر اساس آن، تمامی گوشی‌های موجود در بازار باید پس از ثبت شناسه واردات، در شبکه اپراتورهای موبایل فعال شوند، گفت:

ممکن است برخی گوشی‌های موجود در بازار، قبل از روز اول اردیبهشت‌ماه توسط فروشندگان با گذاشتن یک سیم کارت درون آن، فعال شده باشد که خریداران باید در زمان خرید به این نکته توجه کنند و گوشی بازشده و بدون پلمپ خریداری نکنند.

رئیس اتحادیه دستگاه‌های مخابراتی با اشاره به اینکه طرح رجیستری ۱۰۰ درصد جلوی قاچاق گوشی تلفن همراه را گرفته است و جای هیچگونه دورزدنی در این طرح وجود ندارد، اضافه کرد که بر اساس اظهار برخی مسافران در اجرای این طرح، در هفته گذشته ۴ هزار گوشی متعلق به مسافرانی که وارد کشور شده بودند، قطع شد.

به گفته‌ی وی، این مسافران مدل گوشی را پایین‌تر از مدل اصلی خود عنوان کرده بودند تا هزینه گمرکی کمتری پرداخت کنند؛ اما در زمان ثبت شناسه، شبکه موفق به شناسایی این تناقض شد و این تعداد گوشی از دسترس خارج شده است.

انتهای پیام/

نظر شما چیست؟