سایر خبرها

برخورد شدید با قاچاق سکه و ارز

معاون برنامه ریزی، نظارت و هماهنگی اقتصادی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: موضوع قاچاق سکه و ارز با اولویت بررسی و پرونده های تشکیل شده به تعزیرات یا قوه قضائیه برای اشد برخورد ارجاع می‌شود.

admin | 6 سال قبل

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، عبدالله هندیانی افزود: مقابله با قاچاق سکه و ارز مهم ترین اولویت این ستاد است که جلسات مختلف در این زمینه با دستگاه های مرتبط از جمله بانک مرکزی برگزار شده است. وی گفت: بخشی از موارد مربوط به قاچاق ارز ناشی از سوء استفاده کسانی است که ارز دولتی دریافت کرده اند اما کالای مورد نظر را وارد و یا ترخیص نکرده اند یا به قیمتی بالاتر در بازار عرضه کرده اند.
هندیانی افزود: گروه مشترکی از تعزیرات، سازمان حمایت از حقوق تولید کنندگان و مصرف کنندگان، نیروی انتظامی و گمرک با هماهنگی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در حال بررسی فعالیت شرکت هایی هستند که ارز دولتی دریافت کرده اند اما ممکن است سوءاستفاده و کم اظهاری، جابجایی اظهار و یا گرانفروشی داشته اند.
وی گفت: همه شرکت هایی که ارز دولتی دریافت کرده اند از جمله برای واردات لوازم خانگی یا خودرو و یا سایر اقلام بررسی خواهند شد. معاون ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز درباره رقم قاچاق کالا در کشور افزود: آخرین آمار مربوط به سال ۹۵ و حدود ۱۲.۶ میلیارد دلار قاچاق ورودی و خروجی است که آمار سال ۹۶ در روزهای آینده اعلام و پیش بینی می شود تغییر چندانی نداشته باشد.
هندیانی گفت: برای اعلام آمار قاچاق از مناسب ترین روش ها و از آمار نهادهای دولتی و شکاف عرضه و تقاضا استفاده می شود و آمار دیگری که در این خصوص وجود دارد قابل اعتنا نیست. وی با اشاره به اقداماتی که امسال برای مبارزه با قاچاق کالا و ارز انجام خواهد شد افزود: کارگروه های خاصی برای سازمان های متولی پیش بینی و برنامه های لازم به آنها ابلاغ شده است.
به نوشته طلا،معاون ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: تا پایان سال ۳۰ گمرک کشور که هدفگذاری شده و حدود ۷۰ درصد واردات از آنها انجام می شود به ایکس ری های کانتینری مجهز خواهد شد. هندیانی افزود: برنامه ریزی شده تا پایان امسال سامانه های دستگاه های مختلف مربوط به صادرات و واردات به یکدیگر متصل و به بهره برداری برسند تا عملیات تجاری قانونی به صورت کامل شفاف سازی شود از جمله سامانه انبارها که در آن ۶۰۰ هزار انبار شناسایی شده است.

منبع: تریبون

انتهای پیام/

نظر شما چیست؟