لوازم خانگی دوو
لوازم خانگی تولیپس
لوازم خانگی بنس
جهاد کالا
سایر خبرها

زمان پیک مصرف صادرات برق صورت نمی گیرد

xvision

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران» و به نقل از وزارت نیرو، محمودرضا حقی‌فام، معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر و سخنگوی صنعت برق کشور درباره تغییر جداول خاموشی‌ها در برخی زمان‌ها اظهار کرد: روال کار این است که شرکت مدیریت شبکه برق ایران یک روز قبل میزان محدودیت هر منطقه را اعلام کرده و محدودیت هر منطقه بین شرکت‌های توزیع تقسیم می‌شود.

وی ادامه داد: شرکت‌های توزیع نیز این تقسیم بندی را به نواحی شهر‌ها انجام داده و اطلاع‌رسانی آن از طریق رسانه‌ها انجام می‌دهد.

حقی فام با اشاره به اینکه در برخی مواقع ممکن است جدول‌های ما دستخوش تغییراتی بشوند، تصریح کرد: این تغییرات مانور‌های شبکه و حوادث غیرمترقبه در مجموعه صنعت برق است که مجبور می‌شویم آن را اعمال کنیم.

سخنگوی صنعت برق افزود: به عنوان مثال به‌صورت غیرمترقبه یک نیروگاه دچار مشکل می‌شود که طبیعتاً از قبل پیش بینی نشده است و به جهت افزایش بار این مشکل ایجاد می‌شود که در این شرایط، شرکت مدیریت برق ایران با راهبری کار، دستور اعمال تغییرات را صادر می‌کند.

معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر بیان کرد: از این رو تغییرات انجام شده جداول، ناشی از اتفاقات غیرمترقبه است که در برخی مواقع مجبور می‌شویم علاوه بر جدول زمانی، تغییراتی صورت بگیرد.

وی با بیان اینکه به تمامی شرکت‌های توزیع ابلاغ شده است که خاموشی‌ها بر اساس جداول باشد، اظهار کرد: از آنها خواسته شده در صورت تغییر خاموشی از سوی شرکت مدیریت برق، هر چه سریع‌تر نسبت به تغییر جداول اقدام کنند.

حقی فام ابراز کرد: با رصدی که صورت گرفته، تقریباً ۹۰ درصد جداول در شهر‌ها اعمال شده و به‌صورت محدود و کم در برخی نقاط تغییر زمان داشتیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا در زمان پیک مصرف برق کشور، صادرات برق به کشور‌های همجوار از سوی صنعت برق وجود دارد یا خیر، پاسخ داد: در اواخر پائیز، اوایل بهار و زمستان به‌دلیل اینکه میزان تولید نیروگاه‌های ما بالاست و تراز تولید بیش از مصرف است، صادرات برق صورت می‌گیرد که محاسن آن در جهت اقتصادی و سیاسی کشور با کشور‌های همسایه است.

حقی فام در پایان گفت: در ساعت‌های پیک بار شبکه سراسری در اواخر خرداد تا انتهای شهریور، صادرات برق کشور در اوج بار مصرف داخل کشور صفر است و فقط واردات در کشور اتفاق می‌افتد و بنده به‌عنوان نماینده صنعت برق کشور رسماً اعلام می‌کنم که زمان پیک مصرف هیچگونه صادرات برق نداشته‌ایم و اولویت اصلی ما تامین برق پایدار داخل کشور است./باشگاه خبرنگاران جوان

انتهای پیام/

emersan
butaneindustrial
sam

اخبار مرتبط

آرامش شبکه برق کشور در فصل تابستان

بهنام وحیدی

تعویض یک میلیون کولر گازی غیر استاندارد با کولرهای ساخت ایران

admin

مدیریت مصرف برای جلوگیری از خاموشی در تابستان رنگ و بوی جدی‌ به خود می‌گیرد

بهنام وحیدی

ارسال دیدگاه