لوازم خانگی دوو
لوازم خانگی تولیپس
لوازم خانگی پاکشوما
اخبار لوازم خانگی لوازم خانگی خارجی

پی بردن به شخصیت افراد با اسکن حرکات چشم

xvision
candy

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، امروزه هوش مصنوعی می تواند به وسیله اسکن کردن چشم به شخصیت افراد پی ببرد.

مارکوس تولیوس سیسرو، سیاستمدار و فیلسوف رومی گفته است : “چشم ها پنجره ای به روح هستند”.

هوش مصنوعی به وسیله اسکن کردن چشم ها و حرکات آن ها قادر است تا شما را در یکی از پنج دسته شخصیتی قرار دهد و در واقع شخصیت و درون شما را ببیند.

این پروژه مشترک توسط دانشگاه شمال استرالیا و دانشگاه شهر اشتوتگارت آلمان کلید خورد. دانشمندان طی این پروژه موفق شدند تا حرکات چشم 42 نفر را مورد بررسی قرار داده و تشخیص دهند.

در علم روان شناسی پنج صفت شخصیتی وجود دارد که هوش مصنوعی از توانایی تشخیص 4 مورد از آن ها برخوردار است و قادر است هر شخص مورد بررسی را در یکی از دسته های  آرام و عاطفی، پر هیاهو و گرم، سازشکار و در نهایت با وجدان و مسئولیت پذیر جای دهد.

براساس تحقیقات انجام شده، این نخستین باری است که از حرکات چشم برای تشخیص ذات درونی انسان ها استفاده می شود.

طبق گفته های توبیاس لوسچر، هدف این پروژه بهبود تعاملات میان انسان ها و دستگاه های هوشمند است. وی افزود،« مردم همیشه به دنبال پیشرفت هستند ولی در حال حاضر ربات ها به اندازه کافی هوشمند نیستند و نمی توانند خود را با رفتار های اجتماعی تطبیق دهند».

پیش بینی می شود در آینده ربات ها قادر به درک بیشتر انسان ها باشند و بتوانند با تشخیص رفتار افراد واکنش مناسبی از خود بروز بدهند.

انتهای پیام/

butaneindustrial
emersan

اخبار مرتبط

تا دیر نشده در مورد هوش مصنوعی قانون گذاری کنید

admin

با طرف غذای Ovie دیگر غذایی هدر نخواهد رفت

admin

اغراق گوگل در توانایی های هوش مصنوعی پیشرفته خود

admin

ارسال دیدگاه