سایر خبرها

چرا کارت‌های اعتباری ایرانی‌ها در چین ابطال شد؟

نایب رئیس اتاق ایران و چین درباره ابطال کارت‌های اعتباری ویزا و مسترکارت تجار ایرانی در چین گفت: کارت‌های ویزا و مستر کارت آمریکایی هستند و حق ندارند به هیچ ایرانی که در داخل ایران زندگی می‌کنند خدمات بدهند.

admin | 5 سال قبل

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، مجیدرضا حریری درباره بسته شدن کارت‌های اعتباری ایرانی‌ها در چین اظهار کرد: بانک‌های چینی اصولا خیلی برای مشتریان ایرانی کارت اعتباری باز نکرده بودند و تعداد محدودی بودند که از قبل داشتند و این تعداد هم زمانیکه که برای تمدید یا به برای رفع مشکلی می‌روند احتمال اینکه کارت هایشان بسته شود وجود دارد و آن هم به دلیل این است که کارت‌های اعتباری ویزا و مستر آمریکایی هستند.

نایب رئیس اتاق ایران و چین افزود: کارت‌های ویزا و مستر کارت آمریکایی هستند و حق ندارند به هیچ ایرانی که در داخل ایران زندگی می‌کنند خدمات بدهند.

وی با بیان اینکه ایرانی‌ها در چین فقط با بانک کونلون کار می‌کنند، گفت: البته برخی از ایرانی‌هایی که در چین هستند و یا از ایران با چین تجارت می‌کردند حساب‌هایی در سایر بانک‌های دیگر چین داشتند که از دو سال گذشته به بهانه FATF حساب‌هایشان زیر ذره بین قرار گرفته است و بسیاری به دلایل متعدد بسته می‌شود.

حریری خاطرنشان کرد: تخصیص ارز توسط بانک مرکزی فقط برای بانک کونلون صورت می‌گیرد و سایر بانک‌های چینی به صورت مستقیم کار تجاری با ایرانی‌ها انجام نمی‌دهند که موضوع جدیدی نیست و قدمت هفت ساله دارد.

نایب رئیس اتاق ایران و چین تصریح کرد: خود چینی‌ها کارت‌های اعتباری ندارند بلکه کارت‌هایی به نام یونیون پی دارند که عمدتا به شکل دبیت کارت است که اگر فردی در بانکی حساب داشته باشد آن کارت را هم دارد که در حال حاضر به جز چین در بسیاری از کشور‌ها نیز قابلیت پرداخت دارد./میزان

انتهای پیام/

نظر شما چیست؟