لوازم خانگی تولیپس
لوازم خانگی بنس
جهاد کالا
سایر خبرها

تعداد کالاهای معاف از پرداخت مابه‌التفات نرخ ارز به ۳۶۳۷ رسید

xvision

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، گمرک ایران بر اساس فهرست جدید وزارت صنعت، معدن و تجارت افزایش تعداد کالاهای مشمول معافیت از پرداخت مابه‌التفاوت ارزی را به ۳۶۳۷ قلم کالا به گمرکات سراسر کشور ابلاغ کرد.

بر اساس این گزارش، با افزایش ۱۷۳ قلم کالای دیگر تعداد کالاهایی که مشمول معافیت از پرداخت ارزی می‌شوند، به ۳۶۳۷ قلم کالا رسید که به این ترتیب، اقلام افزوده شده در گروه‌های کشاورزی، معادن، شیمایی، برق و الکترونیک، فلزی و لوازم خانگی، ماشین‌سازی و تجهیزات است.

گمرک ایران پیش از این واردات کالا بدون انتقال ارز را برای کالاهای موجود در انبارها پیشنهاد داده بود که مورد تصویب هیئت وزیران قرار گرفت.

بر این اساس به پیشنهاد گمرک ایران ثبت سفارش با اعتبار حداکثر یک ماه برای ترخیص جهت واردات کالا به استثنای خودرو که تا قبل از تاریخ تصویب این تصویب‌نامه دارای قبض انبار اماکن گمرکی، مناطق آزاد تجاری _صنعتی و ویژه اقتصادی باشند، بدون انتقال ارز و با ارز متقاضی از سوی هیات وزیران بلامانع اعلام شده است.

همچنین ترخیص کالاهایی که تاریخ صدور ثبت سفارش آن‌ها اول مرداد ماه سال جاری است، بدون رعایت سقف ارزشی واردات بلامانع است.

بر اساس این گزارش، در حال حاضر ۳۶۳۷ قلم کالا مشمول معافیت از پرداخت مابه‌التفاوت ارز شده‌اند، بنابراین در زمان ترخیص این کالاها که به تفکیک کد تعرفه هر کالا به گمرکات ابلاغ و اطلاع رسانی شده است نیازی به تاییدیه سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان یا تعهد بانکی نیست. در عین حال، اگر کالایی مشمول فهرست معافیت‌ها نبود، واردکننده کالا می‌تواند به بانک مراجعه و با ارائه تعهد و اخذ کد رهگیری بانک نسبت به ترخیص ۱۰۰ درصد کالای خود از گمرکات اقدام کند.

گمرک ایران همچنین از واحدهای تولیدی درخواست کرد تا از تسهیلات ترخیص نسیه، ترخیص کالا با نگهداشتن بخشی از کالا به ازای حقوق و عوارض گمرکی و مالیات بر ارزش افزوده یا ترخیص درصدی کالا، تسهیلات جدید ورود موقت و استرداد حقوق ورودی نهایت استفاده را انجام دهند./ایسنا

انتهای پیام/

emersan
butaneindustrial
sam

اخبار مرتبط

کاهش قیمت دلار/ قیمت سکه 5 میلیون 21 هزارتومان شد

بهنام وحیدی

قیمت سکه تغییر نکرد/ یورو 12 هزار 640 تومان

زهرا سیاحی

کالاهای واسطه‌ای در صدر واردات/ هر تخلف گمرکی قاچاق نیست

admin

ارسال دیدگاه