دکوراسیون منزل

راهنمای خرید مبلمان مناسب برای خانه‌های کوچک

کوچکی آپارتمان‌ها مدت‌ها است که دیگر یک دغدغه و معضل محسوب نمی‌شود. بسیاری از ما زندگی در خانه‌های کوچک را به عنوان یک سبک زندگی انتخاب کرده‌ایم و ترجیح می‌دهیم به جای آن که اجاره‌بهای سنگین را بپردازیم یا پول زیادی را برای خرید خانه پس‌انداز کنیم.

admin | 6 سال قبل

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، درآمدمان را صرف کیفیت و ابعاد دیگر زندگی کنیم و از آپارتمان‌های کوچک‌مان و یا محل کارهای کوچکمان لذت ببریم و از مبلمان اداری و یا مبلمان منزل مناسب و ارزان استفاده کنیم.

مبل تختخواب شو

یکی از انواع قطعات مبلمان که در فضاهای کم‌جا همیشه کاربرد داشته‌اند انواع مبلمان تاشو و یا چندکاره و چند منظوره هستند. مانند تخت‌های دیواری، تاشو و مورفی، میزهای چندکاره و از همه پر استفاده‌تر مبل تختخواب شو. مبل تختخوابشو با توجه به مکانیزم آن، مدل‌های گوناگونی دارد.

در بعضی از مبل‌های تختخوابشو ساختار تاشونده داخل مبل جمع می‌شود و در گونه‌ای دیگر  قطعه‌ای به ساختار اصلی مبل اضافه می‌شود. فوتون، صندلی‌های خواب و مبل‌های بازشونده برخی از انواع این مبل‌ها هستند. تختخوابشوها غالبا مکانیسم ساده‌ای دارند که با صرف انرژی کم از حالت تختخواب به کاناپه، مبل یا صندلی تبدیل می‌شوند. همچنین بخش نشیمن و تکیه‌گاه این مبل‌ها از انواع مختلف مواد تولید می‌شوند مانند فوم، پنبه و پلی‌استر و تشک‌های فنری.

جاکفشی تاشو

یکی از ویژگی‌های خانه‌های کوچک خوش نقشه بودن آن‌ها است. به این معنی که معماران و طراحان سعی می‌کنند از فضا حداکثر استفاده را ببرند و بیشترین فضا را به بخش‌های اصلی خانه اختصاص دهند و به نوعی فضای پرت باقی نگذارند. در این بین معمولا فضاهایی مثل ورودی خانه‌ها نادیده گرفته می‌شوند و  عدم اختصاص فضای جداگانه به ورودی به یک دغدغه برای چیدمان دکوراسیون تبدیل می‌شود. چرا که جاکفشی‌ها و جالباسی‌ها دیگر جایی کنار در ورودی ندارند.

از طرفی نبود فضایی برای قرار دادن لباس‌ها و کفش‌ها به ویژه با توجه به فرهنگ ما ایرانی‌ها، خودش یک مشکل است. بهترین گزینه برای حل این مشکل استفاده از جاکفشی‌های تاشو و کم جا است. جاکفشی‌هایی که طراحی ویژه فرم و مکانیسم آن‌ها سبب می‌شود با وجود فضای کمی که اشغال می‌کنند گنجایش کافی و جداگانه برای چندین جفت کفش داشته باشند و ورودی خانه را نیز از سادگی در می‌آورند و به آن جلوه‌ای متفاوت می‌بخشند.

بالش و کوسن

اگر از عملکردها و مبلمان‌های چند منظوره بگذریم به بخش زیبایی شناختی دکوراسیون می‌رسیم. غالبا دکوراسیون منزل کوچک به سبک مینیمال با اجزا و عناصر کم تعداد و ساده طراحی و چیدمان می‌شود چرا که قرار دادن انواع مبلمان در گوشه و کنار یک خانه کوچک اغتشاش بصری به دنبال دارد. با این حال چیدمان ساده و استفاده از رنگ‌های روشن ممکن است برای برخی افراد کسالت‌آمیز باشد و احساس ناخوشایند و افسرده کننده‌ای را به آن‌ها منتقل کند.

راهکار مناسب این است که از عناصر تزئینی که در عین حال کاربرد مناسبی هم دارند استفاده شود تا یکنواختی دکوراسیون تعدیل شود. یکی از این عناصر بالش‌ و کوسن‌ هستند. کوسن‌ها علاوه بر اینکه حضورشان روی مبلمان عمیق ضروری است در زیباتر کردن خانه نقش مهمی دارند. کوسن‌های رنگی و با طرح‌ها و بافت‌های متفاوت صمیمیت و جذابیت را به اتاق نشیمن می‌آورند و همچنین با پیشرفت و در دسترس شدن انواع چاپ‌ها افراد می‌توانند با چاپ طرح‌های دلخواه روی کوسن‌ها با کمترین هزینه و ساده‌ترین راه، اتاق نشیمن کوچک خود را شخصی سازی کنند.

کوسن‌ها در اشکال مختلف مربعی، دایره‌ای، مثلثی و مخده‌های وجود دارند. همچنین بالشتک‌ها یا کوسن‌های تختخواب نیز می‌توانند در اتاق خواب تنوع ایجاد کنند. مخصوصا اگر از رو تختی ساده با رنگ روشن و یا خنثی استفاده می‌کنید./ایسنا

انتهای پیام/

نظر شما چیست؟