سایر خبرها

جلوگیری از ورود ارز، تخلف محسوب می‌شود

گمرک ایران به کلیه زیرمجموعه‌های خود اعلام کرد که حق ممانعت از ورود ارز به کشور به هر میزان را ندارند و در صورت جلوگیری از ورود ارز، اقدام آنها تخلف محسوب می‌شود.

admin | 5 سال قبل

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، در چند ماه اخیر بود که با تغییر سیاست ارزی دولت، مصوب شد تحت شرایطی و در چارچوب قانونی ورود هر میزان ارز به کشور مجاز باشد. به دنبال این مصوبه اخیرا گمرک نیز بر این موضوع تاکید کرده است.

همچنین طبق اعلام مدیر کل مرکز واردات و امور مناطق آزاد و ویژه به گمرک این موضوع مورد تاکید بیشتر قرار گرفته است، چراکه وی با اشاره به مصوبات جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی کشور تاکید کرده است که به استناد این مصوبه هر شخص حقیقی و حقوقی می‌تواند با رعایت مقرراتی که بانک مرکزی اعلام کرده به هر میزان اسکناس ارز وارد کشور کند و هیچ یک از دستگاه‌های امنیتی، انتظامی و گمرک حق ممانعت از آن را ندارند.

طبق اعلام مدیر کل مرکز واردات و امور مناطق آزاد و ویژه به گمرکات کشور، هر گونه ممانعت، تخلف اداری محسوب می‌شود و فرد متخلف در صورت محکومیت، بار اول به انفصال موقت به مدت شش ماه و در صورت تکرار به مجازات‌های بالاتر محکوم می‌شود./ایسنا

 

انتهای پیام/

نظر شما چیست؟