تلویزیون سام الکترونیک
یخچال فریزر جی پلاس
سایر خبرها

سود سرمایه گذاری معدنی 30 درصدی است

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: سود سرمایه گذاری در بخش معدن به طور متوسط بالای ۳۰ درصد است.

جعفر سرقینی گفت: متوسط بازگشت سرمایه در بخش معدن بسیار بیشتر از سایر بخش‌ها است و شرکت‌های معدنی فعال در بورس هم سود ده هستند.

در ادامه داریوش اسماعیلی، رئیس فراکسیون معدن مجلس شورای اسلامی نیز تصریح کرد: معادن می‌توانند بخشی از ۱,۷۰۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی سرگردان کشور را جذب این بخش کنند.

وی بر ضرورت اجرای نقشه راه معدن تاکید کرد.

بهرام شکوری، رئیس کمیسیون صنایع و معادن اتاق بازرگانی و صنایع و معادن نیز گفت: هم اکنون ۴۰۰ هزار معدن ثبت شده در کشور وجود دارد که با راه اندازی ۱۰۰ معدن فرآوری متوسط می‌توان ۶۰۰ هزار فرصت شغلی ایجاد کرد.

شکوری افزود: اگر بتوانیم در افق چشم انداز ۱۴۰۴ زنجیره مواد معدنی را تکمیل کنیم و به عنوان مثال تولید فولاد به ۵۵ میلیون تن برسد، می‌توان ۶۰ درصد درآمد نفتی را محقق کرد و نقش مهمی را در اقتصاد کشور ایفا کند.

به گفته وی، وال استریت ارزش منابع طبیعی کشور را بیش از ۲۷ تریلیون دلار ارزیابی کرده است که بخشی از آن به حوزه معدن مربوط است./ مهر

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

تقاضا مشکل اصلی صنعت نساجی/ در انتخاب محل راه اندازی فعالیت های اقتصادی مشکل داریم

admin

تولید یخچال و فریزر در فروردین و اردیبهشت کاهش یافت

بهنام وحیدی

پیش بینی افزایش 2 برابری سطح روابط اقتصادی ایران و قزاقستان

admin

ارسال دیدگاه