اخبار لوازم خانگی

داخلی سازی قطعات خودرو و لوازم خانگی در اولویت قرار دارد

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم گفت: امسال ۷۰ طرح نیمه‌تمام صنعتی در قم ...

بهنام وحیدی | 5 سال قبل

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم گفت: امسال ۷۰ طرح نیمه‌تمام صنعتی در قم با سرمایه‌گذاری ۲۴۰ میلیارد تومان و اشتغال‌زایی یک هزار و ۸۰۰ نفر به بهره‌برداری می‌رسد.

محمود سیجانی ظهر چهارشنبه در آئین گرامیداشت روز صنعت که در اتاق اصناف قم برگزار شد، اظهار داشت: داخلی سازی قطعات خودرو و لوازم خانگی در اولویت قرار دارد و استان قم در این زمینه دارای ظرفیت خوبی است.

وی ادامه داد: تحریم‌های اقتصادی فرصت خوبی را برای رونق تولید ایجاد کرده است و در این میان قطعه‌سازی قم در شرایط تحریم فرصت ورود به بازارهای ملی را یافته است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم با اشاره به اینکه تولید در شرایط امروز تحریم روزگار سختی دارد، افزود: کمبود و تأمین تأمین مواد اولیه تا ۷۰ درصد از مشکلات اصلی بخش صنعت و تولید استان است.

وی با اشاره به تشکیل جلسات مستمر در شهرک‌های صنعتی و واحدهای صنعتی استان، گفت: در این جلسات از نزدیک در جریان مشکلات، معضلات و دغدغه‌های واحدهای تولیدی و رفع موانع تولید قرار می‌گیریم.

سیجانی با تأکید بر اینکه حفظ واحدهای تولیدی و تثبیت اشتغال موجود اولویت اصلی رونق تولید است، بیان کرد: باید نقدینگی و مواد اولیه واحدهای صنعتی استان تأمین شود، هم‌چنین به دنبال احیای واحدهای راکد صنعتی هستیم.

وی توسعه واحدهای صنعتی و جذب سرمایه‌گذاری را از رویکردهای سازمان صمت قم ذکر کرد و تصریح کرد: ۱۰۵ واحد صنعتی قم توسعه یافته یا تکمیل می‌شوند.

تکمیل شدن ۱۰ واحد صنعتی

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم در ادامه بیان کرد: امسال ۷۰ طرح نیمه‌تمام صنعتی در قم با سرمایه‌گذاری ۲۴۰ میلیارد تومان و اشتغال‌زایی یک هزار و ۸۰۰ نفر به بهره‌برداری می‌رسد.

وی تصریح کرد: امروز ۱۰ واحد صنعتی استان تکمیل شد و توسعه ظرفیت پیدا کرد که ۶۰ میلیارد تومان برای تکمیل این واحدها هزینه شده است.

سیجانی همچنین با اشاره به هدف‌گذاری صادراتی قم تصریح کرد: توسعه صادرات به کشور پاکستان یکی از رویکردهای اصلی فعالان صنعتی استان قم است.

وی با اشاره به اینکه قم در بخش معادن در رابطه با مس، طلا و آهن ظرفیت قابل‌توجهی دارد، اضافه کرد: برای بهره‌برداری بخش خصوصی از این بخش اقداماتی انجام شده و به حفظ محیط زیست در این زمینه توجه داریم.

قابل ذکر است در این همایش از ۲ پیشکسوت صنعتی و ۱۳ صنعتگر برتر استان تجلیل شدند./مهر

انتهای پیام/

نظر شما چیست؟