موبایل جی پلاس
فناوری

فناوری های نوستالژی را می شناسید؟

نوستالژی های دنیای فناوری

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، برخی از فناورها در گذشته پیشرفته تلقی می شدند اما امروزه ساده و حتی عجیب به نظر می رسند که خاطره انگیز هستند و مرور آن ها می تواند خوشایند باشد. در زیر لیستی از این فناوری های نوستالژی گردآوری شده که شاید خاطرات شما را نیز زنده کند.

اینترنت Dial-up

اینترنت

کودکان امروزی و یا به عبارت درست تر افرادی که بعد از سال 2000 متولد شدند، از سختی های اتصال به نسل قدیمی  اینترنت با خبر نیستند.

اتصال به اینترنت در سال های نه چندان دور کار آسانی نبود و برای ورود به این دنیای بی انتها نیاز به استفاده از خط تلفن بود و در همه جا نمی توانستید به آن دسترسی داشته باشید. البته صدای بوق های ممتد را نیز به سختی های آن اضافه کنید. امروزه، هر شخصی می تواند تنها با یک گوشی موبایل ویا تبلت به اینترنت متصل شده و به امور خود رسیدگی کند.

ویندوز 95

ویندوز 95

ویندوز 95 به عنوان یکی از پرطرفدارترین ورژن های ویندوز شناخته می شود. این سیستم عامل توسط مایکروسافت منتشر شد و در زمان خود از فروش بسیار بالایی برخوردار بود. افکت های صدا ویندوز 95 در نوع خود جالب بوده و برای بسیاری از افراد خاطره انگیز است.

فلاپی دیسک

فلاپی دیسک

فلاپی دیسک به منظور ذخیره اطلاعات استفاده شده و توسط شرکت IBM به بازار معرفی شد. فلاپی دیسک های از اواسط دهه 1970 تا اواخر 1990 کاربرد داشتند که بعد ها جای خود را به درایور های یو اس پی، دی وی دی و سی دی دادند. شاید تصور استفاده از این محصولات مربع و یا مستطیلی شکل برای ذخیره اطلاعات برای کودکان امروزی سخت باشد اما در دهه 1970 انقلابی در دیسک های ذخیره ای رایانه ای تلقی می شد.

صدای زنگ نوکیا

گوشی نوکیا

گوشی های نوکیا پیش از ظهور گوشی های هوشمند امروزی به وفور در بازار دیده می شد و اکثر افراد از آن ها استفاده می کردند اما امروزه از ابهت این شرکت هلندی چیزی باقی نمانده و تنها می توان از محصولات آن به عنوان گوشی های خاطره انگیز یاد کرد که خاطرات فناوری های نوستالژی را برای شما زنده می کند.

صدای زنگ گوشی های نوکیا با عنوان Grande Valse شناخته می شد و در واقع سازنده این اثر گیتاریست معروف اسپانیایی، فرانسیسکو ترگا است.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه