زندگی با لوازم خانگی هوشمند سامسونگ
خانه هوشمند

تجربه یک روز زندگی با لوازم خانگی هوشمند سامسونگ

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، ظاهرا زندگی ای که زمانی رویا به نظر می‎رسید، حالا به واقعیت پیوسته. تصور ...

نفیسه رحیمی | 4 سال قبل

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، ظاهرا زندگی ای که زمانی رویا به نظر می‎رسید، حالا به واقعیت پیوسته. تصور کنید وقتی به سر کار می‎روید فرشته‎ مخصوص شما به جای شما همه کارهای خانه‎تان را انجام دهد تا وقتی برگشتید خیال‎تان کاملا راحت باشد. خب شاید آن بخش فرشته مخصوص یک رویا و افسانه باشد اما بخش دوم حالا و با لوازم خانگی هوشمند سامسونگ کاملا به واقعیت پیوسته است. تا جایی که تفاوت چندانی بین این دو نخواهد بود.

اتصال روان بین همه لوازم خانگی بخشی از چشم‎انداز «هوش اشیا» در شرکت سامسونگ است که در آن جهانی ترسیم می‌شود که همه لوازم خانگی اطراف ما بصورت دائم با هم در ارتباط هستند تا بتوانند زندگی ما را ساده‎تر کنند. برای درک اینکه این مجموعه لوازم خانگی چطور می‎تواند مشکلات کارهای خانه ما را از روی دوش‎مان بردارد، یک آخر هفته با کلی کارهای خانه را با این لوازم خانگی می‌گذرانیم.

لوازم خانگی هوشمند سامسونگ

 

هفت صبح: شروع روز با بیکسبی

بیکسبی و لوازم خانگی هوشمند سامسونگ

برای شروع یک روز تعطیل با یک دنیا کار در خانه، اولین کاری که بعد از بلند شدن از تخت باید انجام دهیم، بررسی شرایط آب و هوا و البته میزان آلوده بودن هواست. برای این کار می‎توانیم گوشی را برداریم و یک اپلیکیشن پیش‎بینی هوا را باز کنیم و اطلاعات را ببینیم یا تلویزیون را روشن کنیم و در شبکه خبر شرایط آب و هوا را ببینیم. اما وقتی آخر هفته است و بیرون آمدن از رختخواب سخت‎تر می‏شود، باید گزینه سریع‌تر و راحت‎تر بیکسبی سامسونگ را انتخاب کنیم. بیکسبی پلتفرم هوش مصنوعی است که از طریق گفتگوی طبیعی، خدماتی کاملا شخصی در اختیار کاربران قرار می‎دهد.

با استفاده از بیکسبی و گفتن چند دستور صوتی ساده می‌توانید به راحتی از شرایط آب و هوا و میزان آلوده بودن آن با خبر شوید. در ضمن بیکسبی به مرور عادات، الگوهای کاربردی و اپلیکیشن‌های مورد استفاده شما را شناخته و هوشمندتر و استفاده از آن در هر زمانی ساده‌تر می‎شود.

 

۹ صبح: شستن لباس‌ها سادهتر از همیشه

قابلیت‌های هوشمند لوازم خانگی سامسونگ به شکلی طراحی شده تا هرگونه استرس را در کارهای خانه از بین ببرد. برای ساده‌تر شدن چرخه شستن لباس‌ها هم، سامسونگ Auto Cycle Link را عرضه کرد که ماشین لباسشویی و خشک‌کن کن را به هم وصل می‎کند تا بلافاصله بعد از تمام شدن چرخه شستشو، خشک‌کن بتواند بصورت خودکار بهترین برنامه را برای خشک کردن لباس‌ها انتخاب کند.

 

۱۱ صبح: غذای روز با هوش مصنوعی

لوازم خانگی هوشمند سامسونگ و تجربه ای جدید

هوش مصنوعی سامسونگ حتی انتخاب و تهیه غذا را هم ساده‌تر کرده است. برنامه Food AI سامسونگ بصورت دائم به شما اطلاع می‎دهد چه مواد غذایی داخل یخچال‌تان موجود دارید. این فناوری علایق اعضای خانواده را یاد گرفته و بر اساس آنها دستور پخت انواع غذاهای موردعلاقه و سازگار با رژیم غذایی اعضای خانه را پیشنهاد می‎دهد.

با استفاده از فناوری تشخیص تصویر، این فناوری نام مواد غذایی را که در یخچال دارید تشخیص داده و به این ترتیب به شما اطلاع می‎دهد چه موادی در اختیار دارید تا غذا را متناسب با محتویات یخچال انتخاب کنید و از طرفی هم مراقب تاریخ مصرف مواد داخل یخچال باشید. در اینجا شما می‏توانید غذاهایی را که با همین مواد قابل تهیه است جستجو کرده و حتی در صورت نیاز موادغذایی جدید را بصورت آنلاین خریداری کنید.

 

یک بعدازظهر: آشپزخانهای که خودش را آماده میکند

وقتی غذای خودتان را انتخاب کردید Food AI سامسونگ همه لوازم آشپزخانه را برای تهیه آن غذا آماده می‎کند تا شما فقط حواس‎تان به خوشمزه شدن آن باشد. پختن غذا در آشپزخانه‌‎ای که خودش را برای شما آماده می‎کند مانند آشپزی در یک رستوران بزرگ با کلی دستیار آشپز است.

هود و اجاق رومیزی آشپزخانه کاملا با هم هماهنگ هستند تا هوای آشپزخانه همیشه تازه بماند. هر زمان یکی از شعله‎های اجاق را روشن کنید، هود هم بصورت خودکار روشن می‎شود و بعد از خاموش شدن شعله، به آرامی هود هم خاموش می‎شود.

آشپزخانه حتی حواسش به استنشاق هوای تازه توسط شما هم هست. هر زمانی که پنجره را باز کنید، قابلیت تشخیص پنجره باز در دستگاه تصفیه هوا به کار افتاده و بصورت خودکار دستگاه خاموش می‏شود و وقتی پنجره را ببندید، دوباره بصورت خودکار روشن می‏شود.

 

سه بعدازظهر: همه حواسشان به خودشان هست

این درست است که می‎گویند هر از گاهی باید لوازم خانه‎تان را چک کنید که در بهترین وضعیت عملکردی‎شان قرار دارند یا خیر اما همیشه ساده نیست که این مسئله را به خاطر بسپاریم. اینجاست که AI Homecare Manager سامسونگ به کمک شما می‎آید. این فناوری موقعیت و الگوهای استفاده شما از لوازم مختلف را یاد گرفته و هر اقدام لازمی را به شما یادآوری می‏کند. این فناوری نه تنها راه حل هر مشکل احتمالی در لوازم خانگی را به شکلی ساده در اختیارتان قرار می‎دهد بلکه اگر هر بخشی مثل فیلترهای دستگاه‌ها، نیاز به تعمیر داشته باشد، آن را به شما یادآوری کرده و بهترین لینک‌های خرید را هم به شما نشان می‎دهد.

لوازم خانگی سامسونگ حتی می‎توانند راه‎هایی برای صرفه‌جویی در میزان استفاده برق را هم به شما پیشنهاد کنند. فناوری SmartThings Energy Control یک قابلیت نظارتی ساده است که با اپلیکیشن‌های مختلف قابل کنترل است. این فناوری به شما امکان می‎دهد میزان مصرف ماهیانه برق خود را با دیگر کاربران همین لوازم خانگی، مقایسه کنید.

 

۶ بعدازظهر: در خانه همه چیز به کام شماست

فناوری Welcome Care یک قابلیت مبتنی بر GPS برای مدیریت خانه هوشمند سامسونگ است. این فناوری با استفاده از هوش مصنوعی، میزان کیفیت هوای داخل خانه را اندازه گیری کرده و اگر آن را پایین تر از حد مناسب تشخیص دهد، هشداری را به کاربر می‏فرستد تا دستور فعال کردن دستگاه تصفیه هوا را بدهد.

وقتی به اندازه کافی به خانه نزدیک شوید، این قابلیت از شما می‎پرسد آیا می‏خواهید دستگاه تهویه هوای خانه را روشن کنید یا اینکه خاموش بماند. البته در صورت خارج شدن شما از خانه هم این قابلیت فعال شده و دستگاه تهویه هوا را خاموش می‏کند و به این ترتیب دیگر نگران فراموش کردن این مسئله نخواهید بود.

 

۹ شب: کولر گازی دمای اتاق را تنظیم میکند

در هر خانه‌ای فضاهای مختلفی وجود دارد که هر کدام هم دمای هوای مخصوص به خود را لازم دارند. خدمات Pleasant AI سامسونگ بصورت خودکار تنظیمات دستگاه‎های تهویه‎ هوای داخل هر بخش را به شکلی تعیین می‎کند که بهترین دما در هر اتاق ایجاد شده و شما بیشتری راحتی را داشته باشید. این دستگاه‎ها به مرور زمان و با استفاده از اطلاعات نوع کاربرد شما، الگوی رفتاری‎تان را شناخته و در این بخش بهتر عمل می‎کنند.

 

۳ صبح: همه در خدمت خواب خوش شما

قابلیت‎های هوشمند در لوازم خانگی سامسونگ بدون وقفه حواس‎شان به شما هست. مثلا دستگاه تصفیه هوا حتی وقتی خاموش است میزان کیفیت هوا را در کل شب اندازه گیری کرده و در صورت آلوده شدن آن، فورا بصورت خودکار روشن می‏شود. حتی قبل از خواب می‏توانید از بیکسبی بخواهید موسیقی موردعلاقه‎تان را برای خواب پخش کرده یا برنامه کاری فردا را به شما نشان دهد.

انتهای پیام/

 

نظر شما چیست؟