دانستی های خرید گاو صندوق
اخبار لوازم خانگی

هر آنچه که باید در مورد خرید گاوصندوق خوب بدانید

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، حفاظت و نگهداری از اشیای قیمتی از نیازهای اولیه بشر بوده و همواره اشیای و ...

نفیسه رحیمی | 4 سال قبل

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، حفاظت و نگهداری از اشیای قیمتی از نیازهای اولیه بشر بوده و همواره اشیای و مدارک ارزشمند از چشم سارقین دور نبوده است. مراقبت از آن ها در گذشته کار بسیار دشوار ی تلقی می شد اما امروزه گاوصندوق ها نقش حیاتی در حفظ مدارک و دارایی ایفا می کنند و در واقع به کابوس سارقین بدل شده اند. گاو صندوق ها انواع مختلفی دارند و هدف تمامی آن ها حفاظت تمام عیار از پول، طلا و جواهر، اسناد و مدارک ویا اشیا با ارزش دیگری است اما خرید یک گاوصندوق مناسب نیز نیازمند مراحلی است که باید مورد توجه قرار بگیرد.

اگر حفاظت از اسناد و مدارک ارزشمند به دغدغه شما تبدیل شده، در ادامه با ما همراه شوید تا با ذکر نکات پیش از خرید گاوصندوق و بررسی انواع آن ها، بتوانید ایمن ترین گاوصندوق را انتخاب کنید.

گذری بر تاریخچه گاوصندوق

تاریخچه و خرید گاو صندوق

پیش از ارائه نکات پیش از خرید گاوصندوق، در این بخش قصد داریم تا به تاریخچه گاوصندوق بپردازیم.

جرقه ساخت نخستین گاوصندوق ها توسط دو برادر انگلیسی با نام های جرمی و چارلز چاب در سال 1835 زده شد اما در نهایت شرکت چاب در سال 2000 میلادی به همتای سوئدی آن ها، آسا ابلوی واگذار شد.

گاوصندوق های برادران چاب با نسخه های امروزی متفاوت بود و از امنیت لازم برخوردار نبود و شاید تاثیرگذارترین فرد در تاریخچه گاوصندوق یک مخترع آفریقایی_آمریکایی به نام هنری براون است.

خرید و تاریخچه انواع گاو صندوق

براون در سال 1886 میلادی موفق شد تا اولین گاوصندوق خود را به منظور حفظ اسناد و مدارک معرفی کند.

هنری براون برای ساخت این گاوصندوق ها از فلز استفاده کرد که در برابر هرگونه ضربه و آتش مقاوم بودند و با ظهور تکنولوژی های پیشرفته و شرکت های جدید، گاوصندوق همانند بسیاری از وسایل های مورد استفاده بشر دستخوش تغییرات زیادی شد و شکل و شمایل امروزی به خود گرفت.

 

معرفی انواع گاوصندوق

در این بخش تلاش شده تا انواع گاوصندوق معرفی شود و در واقع افراد بتوانند با خواندن این مطلب گاوصندوق مناسب خود را انتخاب کنند.

تولید کنندگان این حوزه تلاش کرده اند تا با ایجاد تنوع در گاوصندوق های به نیاز مشتریان خود پاسخ دهند و اطمینان را برای آن ها به ارمغان بیاورند. گاوصندوق ها به صورت کلی در سه شکل رومیزی، ایستاده و رومیزی عرضه می شوند که از انواع گاوصندوق ها می توان به نسخه های کلیدی، الکترونیکی، کتابی، ویا هوشمند اشاره کرد.

گاوصندوق های الکترونیکی همراه با قفل دیجیتالی عرضه می شوند و از قابلیت رمز دهی برخوردار بوده که در نتیجه از امنیت بالایی برخوردار هستند.

خرید گاو صندوق دیجیتالی

 

 

مکانیزم قفل گاوصندوق های کلیدی در مقایسه با نمونه های دیجیتالی ساده تر بوده و تنها بخش امن آن مربوط به نوع کلید می شود.

 

خرید گاو صندوق مکانیکی

 

برخی از گاوصندوق ها نیز مجهز به قفل مکانیکی ویا ترکیبی هستند که به نسبت مدل کلیدی مطمئن تر است.

 

خرید گاو صندوق ترکیبی و مکانیکی

 

گاوصندوق های کتابی محفظه‌‌ای است ایمن که می‌تواند به‌خوبی از پول و یا وسایل گران‌قیمت مراقبت کند. این صندوق را می‌توانید به بهترین شکل در میان کتاب‌های خود استتار کنید.

خرید گاو صندوق کتابی

خرید گاو صندوق کتابی

 

 

گاوصندوق های هوشمند یا اثر گاوصندوق اثر انگشتی امن ترین نوع گاوصندوق محسوب می شوند. تولید کنندگان این  قفل های هوشمند را بر روی صندوق ها قرار داده اند تا مشتری آسوده خاطر باشد.

خرید گاو صندوق هوشمند

کاربران می توانند با سه روش اثر انگشت، انتخاب رمز ویا با استفاده از کلیدهای مکانیکی به گاوصندوق های خود دسترسی داشته باشند.

 

مشتریان می توانند با خواندن مطلب بالا با انواع گاوصندوق آشنا شوند اما پس از انتخاب نوع گاوصندوق، آنچه که اهمیت دارد، اطلاع از ویژگی های یک گاو صندوق خوب است که در ذیل به آن می پردازیم.

 

مشخصات یک گاوصندوق خوب چیست؟

همان طور که پیش از این گفته شد، دانستن مشخصات یک گاوصندوق خوب پیش از خرید ضروری است ومنجر می شود تا مشتریان از خرید خود راضی و مطمئن باشند.

مولفه های زیادی برای تعریف یک گاوصندوق ایمن و ایده آل وجود دارد اما از مهمترین مشخصات یک گاوصندوق خوب می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

  • مقاوم در برابر سارقین
  • مقاوم در برابر آتش
  • مقاوم در برابر عوامل محیطی مانند آب و یا گردوغبار
  • از قابلیت پیچ شدن به دیوار ویا زمین برخوردار باشند
  • دارای طبقات متعدد باشد
  • غیر قابل حمل باشد
  • مجهز به قفلی غیر قابل نفوذ باشد
  • مجهز به سیستم هشداردهنده باشد
  • دارای چند راه دسترسی و کلید مخفی باشد

موارد دیگری نظیر ظاهری شیک نیز وجود دارد که به عنوان معیار یک گاوصندوق خوب تلقی می شود اما در بالا به مهمترین آن ها اشاره شده است که باید پیش از خرید گاوصندوق به آن ها توجه کرد.

بهترین برند گاوصندوق چیست؟ گاوصندوق کاوه خوبه یا گاوصندوق گنجینه؟

شرکت های زیادی در ایران وجود دارد که در زمینه تولید و عرضه گاو صندوق فعالیت می کنند. شرکت هایی نظیر کاوه و گنجینه سال هاست که در این بازار حضور دارند و نام گاو صندوق کاوه ویا گاوصندوق گنجینه به گوش بسیاری از مشتریان آشنا است.

برندهای دیگری نظیر کیمیا، سدید، کراس و یا نیکا به عرضه گاوصندوق مشغول هستند. در جدول ذیل پرفروش ترین گاوصندوق های موجود در بازار گردآوری شده که صرفا جهت راهنمایی و سهولت مخاطبان در خرید گاوصندوق فراهم شده و سایت ال کا ایران مسئولیتی بابت کیفیت این کالاها ندارد.

 قیمت انواع گاو صندوق

خرید گاوصندوق ارزان خوبه یا بد؟

خرید گاو صندوق ارزان

برخی از افراد تصور می کنند که خرید گاوصندوق ارزان ویا به عبارت دیگر هر کالای ارزان قیمتی بیهوده بوده و در واقع این محصولات از کیفیت لازم برخوردار نیستند.

مشتریان باید توجه داشته باشند که خرید گاوصندوق باید متناسب با فضا و اهمیت وسایلی که در آن قرار می گیرد، انتخاب شود. به عنوان مثال گاوصندوق خانگی تفاوت بسیاری با نمونه های موجود در بانک ویا طلا فروشی دارد و به طور مسلم، صرف هزینه سنگین برای خرید گاو صندوق طلا و جواهر برای خانه منطقی نیست. البته نمی توان منکر این موضوع شد که محصولات گران قیمت معمولا از امکانات پیشرفته و کیفیت بالایی برخوردار هستند و در واقع باید پیش از خرید یک گاوصندوق ارزان حتما باید تمام جوانب را بررسی کرد.

چند توصیه برای متقاضیان گاوصندوق خانگی

خرید گاو صندوق خانگی

گاوصندوق خانگی معمولا سبک بوده و از قفل دیجیتالی برخوردار هستند که با توجه به سبک بودن آن ها بهتر است بر روی دیوار، زمین ویا کمد نصب شوند تا امکان حمل آن ها وجو نداشته باشد.

گاوصندوق خانگی نباید در معرض دید باشد و باید در مکانی دور از چشم همگان قرار بگیرد.

گاوصندوق خانگی باید مجهز به سیستم هشدار دهنده باشد.

ضد حریق و مقاوم بودن نسخه های خانگی بسیار ضروری است تا در صورت بروز هر گونه مشکلی، اسناد و مدارک موجود در آن آسیب نبیند.

انتهای پیام/

نظر شما چیست؟