رقابت خارج از قاعده
سایر خبرها

برندگان رقابت خارج از قاعده توسط سامسونگ و دزین معرفی شدند

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، شرکت سامسونگ و مجله طراحی Dezeen انگلستان امروز برندگان رقابت خارج از قاعده یا Out of Box  ...

نفیسه رحیمی | 3 سال قبل

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، شرکت سامسونگ و مجله طراحی Dezeen انگلستان امروز برندگان رقابت خارج از قاعده یا Out of Box  را معرفی کردند.

رقابت خارج از قاعده که در ادامه تلاش‌های شرکت سامسونگ برای کمتر کردن تاثیرات زیست‌ محیطی محصولات و تغییر بسته‌بندی‌ها به سمت روش‌های سازگار با محیط زیست برگزار شد، رقابتی جهانی است که در فاصله 6 آوریل تا 29 می 2020 پذیرای آثار شرکت کنندگان بود.

در این مسابقه از رقابت‌کنندگان خواسته شده بود تا اقلامی نوآورانه را برای استفاده در خانه ابداع کنند که امکان ساخت آنها با استفاده از بسته‌بندی تلویزیونهای سری سبک زندگی سامسونگ از جمله سری‌های The Serif، The Frame و The Sero وجود داشته باشد. بسته‌بندی‌های سازگار با محیط زیست سامسونگ که از کارتن‌های دوستدار محیط زیست ساخته می‎شود براحتی بازیافت شده و حتی امکان استفاده مجدد برای اهدافی نوآورانه را هم دارد.

رقابت خارج از قاعده

ورود به این رقابت برای همه افراد بالای 18 سال رایگان بوده و جایزه نهایی آن هم 20 هزار دلار بود. بعد از اعلام این مسابقه روی وبسایت مجله دزین، در مجموع 1554 نفر از 84 کشور در این مسابقه شرکت کردند.

برندگان این مسابقه سارا ویلمارت و متیو مولر بودند که سری حیوانات در آستانه انقراض را ابداع کردند. مجموعه آنها در واقع شامل میزهای کوچک، پایه گلدان و اسباب‌بازی‌هایی به شکل حیواناتی مانند خرس قطبی، لاک پشت دریایی و کرگدن می‎شود.

سارا ویلمارت می‌گوید «هدف ما از این طراحی آن بود که بتوانیم درباره حیوانات در آستانه انقراض به کودکان آموزش دهیم. من علاقه زیادی به مسئله استفاده مجدد از کالاها دارم و واقعا افتخار می‌کنم که بخشی از این پروژه معنادار بوده‌ام».

شرکت سامسونگ نه تنها کلیت این مجموعه را به عنوان برنده اعلام کرد بلکه چهار طراحی دیگر را هم که در رتبه‌های دوم تا چهارم، به شکل مشترک بین دو طراحی، قرار می‌گرفتند معرفی کرد. این طراحی‌ها عبارتند از Rider به شکل یک اسب سوار، Kibe به شکل یک واحد انباری پله‌ای و Twist به شکل یک سبد چندوجهی و نهایتا Tessellate به شکل یک میز ماژولار برای انبار وسایل بودند.

رقابت خارج از قاعده

سامسونگ از ماه جاری راهنمایی را برای ساختن این طراحی‌های برتر در کنار برخی طراحی‌های منتخب دیگر منتشر خواهد کرد تا مصرف‌کنندگان لوازم این شرکت بتوانند نمونه‌هایی از این طراحی‌ها را خودشان با بسته‌بندی لوازم خانگی سامسونگ بسازند. راهنمای ساخت این طرح‌ها با استفاده از کد QR روی جعبه‌ها قابل دسترس خواهد بود.

جانگ‌سو، مدیر اجرایی بخش نمایشگرهای سامسونگ می‌گوید «ما قدردان تمامی طرح‌هایی هستیم که در این مسابقه دریافت کردیم. این طرح‌ها بسیار جذاب بوده و بسیار خوشحالیم که پیام ما برای حفظ محیط زیست تا این حد در میان مشتریان‌مان بازخورد داشته است. ما به تلاش خود نه تنها برای ارائه راهکارهایی در حوزه نمایشگرها و تلویزیون بلکه برای خلق تجربه‌های معنادار به منظور مشارکت مشتریان‌مان ادامه خواهیم داد».

برای مشاهده لیست طرح‌های شرکت کننده می‌توانید به اینجا و برای مشاهده پنج طرح فینالیست می‌توانید به اینجا مراجعه کنید.

انتهای پیام/

نظر شما چیست؟