لوازم خانگی دوو
لوازم خانگی تولیپس
لوازم خانگی پاکشوما
اخبار لوازم خانگی لوازم خانگی ایرانی

رو آوردن به فروش قسطی لوازم خانگی به دلیل کاهش تقاضا

رو آوردن به فروش قسطی لوازم خانگی
xvision
candy

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، نایب رییس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی اظهار داشت: بسیاری از شرکت‌ها و فروشنده‌ها رو به فروش اقساطی لوازم خانگی آورده‌اند. بعضی کارخانه‌ها با یک سری از بانک‌ها قرارداد دارند تا به متقاضیان تسهیلات داده و به کارخانه معرفی کنند.

محمد حسین اسلامیان در گفت‌وگویی در مورد وضعیت بازار لوازم خانگی اظهار کرد: با توجه به تعطیلی صنف از پیش از عید هنوز افزایش قیمتی در مورد لوازم خانگی رخ نداده است. یک افزایش قیمت 10 تا 15 درصدی از ابتدای سال برای لوازم صوتی و تصویری مانند تلویزیون انجام شده که به علت افزایش قیمت جهانی پنل وارداتی است. ولی هنوز در مورد لوازم خانگی قیمت‌ها تغییر نکرده است.

وی اضافه کرد: کما اینکه با توجه به تعطیلی حدودا دوماهه هیچ تقاضایی نداریم. یعنی کارخانه‌ها تولید دارند اما در بازار مشتری وجود ندارد. با توجه به افزایش هزینه دستمزد، تامین اجتماعی و قیمت قطعات، به نظر می‌رسد بین 10 تا 15 درصد افزایش قیمت در لوازم خانگی داشته باشیم. البته این افزایش قیمت هرساله وجود داشته و ارتباطی با قیمت ارز ندارد.

نایب رییس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی افزود: از 20 سال قبل هم با تغییر سال و افزایش حقوق و حق بیمه، دست کم 10 درصد قیمت‌ها افزایش می‌یابد. اما الان چون فروشی وجود ندارد و همچنین کارخانه‌ها دپوی کالا دارند، اولویت اول آنها فروش کالاهای دپو شده است. بنابراین احتمالا طی چند ماه و بعد از فروش این کالاها اگر بازار کشش داشته باشد، 10 تا 15 درصد افزایش قیمت رخ می‌دهد.

وی در پاسخ به سوالی در مورد سرنوشت لوازم خانگی بوش که قرار بود وارد کشور شوند گفت: هنوز این کالاها وارد بازار نشده‌اند.

رو آوردن به فروش قسطی لوازم خانگی

اسلامیان خاطرنشان کرد: وام لوازم خانگی به میزان 50 میلیون تومان در بیشتر بانک‌ها داده می‌شود، کمااینکه بسیاری از شرکت‌ها و فروشنده‌ها رو به فروش اقساطی آورده‌اند. بعضی کارخانه‌ها با یک سری از بانک‌ها قرارداد دارند تا به متقاضیان تسهیلات داده و به کارخانه معرفی کنند. برخی از بنکداران و فروشندگان نیز این کار را انجام می‌دهند، علت این است که با گران شدن لوازم خانگی و کم بودن قدرت خرید، مردم مجبور هستند که به صورت اقساطی خرید کنند.

به گزارش ایلنا، وی در ادامه افزود: بازار لوازم خانگی می‌تواند با فروش اقساطی کمی رونق بگیرد. وقتی کالا گران است و قدرت خرید کم است، اگر کالا به صورت اقساطی داده شود، طبیعتا یک سری تقاضا ایجاد می‌شود.

انتهای پیام/

butaneindustrial
emersan

اخبار مرتبط

طحان پور:در فضاحت اقتصادی سال های 90-91 کسی به فردای خود امید نداشت

admin

ششمین نمایشگاه عرضه لوازم خانگی در تهران برگزار خواهد شد

admin

تصاویر قاچاقچیان کالا را منتشر کنید/دولت باید قاطع تر عمل کند

admin

ارسال دیدگاه