لوازم خانگی تولیپس
لوازم خانگی بنس
جهاد کالا
فناوری
مرور فعالیت‌های سامسونگ در روز ملی کارآفرینی و آموزش‌های فنی‌و‌حرفه‌ای

آکادمی مهندسی سامسونگ محلی برای آموزش نیروی انسانی ماهر

آکادمی مهندسی سامسونگ
xvision

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، روزهای ابتدایی مرداد ماه هر سال به نام هفته مهارت نام‌گذاری شده و روز ششم مرداد به عنوان روز ملی کارآفرینی و ترویج آموزش‌های فنی‌وحرفه‌ای به ثبت رسیده است. این ایام فرصت مناسبی است تا اهمیت آموزش‌های فنی و حرفه‌ای یادآوری شود. اهمیتی که باعث شد تا سامسونگ به عنوان یکی از فعالیت‌های مسئولیت اجتماعی خود در ایران، آکادمی مهندسی سامسونگ را تاسیس کند

این ایام فرصت و بهانه مناسبی است تا اهمیت و ضرورت توسعه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای یادآوری شود. آموزش‌های فنی‌وحرفه‌ای به عنوان آموزش‌های مهارت‌محور و عملی نقش مهمی در تربیت نیروی انسانی ماهر و کارآمد یک جامعه یا کشور دارد. طبق آمارهای سازمان آموزش فنی‌وحرفه‌ای در ایران نزدیک به ۱۳ هزار آموزشگاه در دو بخش دولتی و آزاد فعالیت می‌کنند. با این وجود برای گسترش هر چه بیشتر فرهنگ مهارت‌آموزی لازم است تا این مراکز توسعه یابند.

این ایام فرصت مناسبی است تا اهمیت آموزش‌های فنی و حرفه‌ای یادآوری شود. اهمیتی که باعث شد تا سامسونگ به عنوان یکی از فعالیت‌های مسئولیت اجتماعی خود در ایران، آکادمی مهندسی سامسونگ را تاسیس کند

اهمیت این موضوع باعث شد تا سامسونگ به عنوان یکی از فعالیت‌های مسئولیت اجتماعی خود در ایران، آکادمی مهندسی سامسونگ را تاسیس کند. آکادمی مهندسی سامسونگ دی ماه سال ۹۳ با همکاری سازمان آموزش فنی‌وحرفه‌ای ایران و با هدف آموزش و اشتغال‌زایی از طریق بهبود سطح مهارت جوانان راه‌اندازی شد. در این مرکز داوطلبان پس از قبولی در آزمون ورودی، بدون پرداخت هیچ گونه هزینه‌ای یکی از دوره های مورد نظر خود را فرا می گیرند. آکادمی مهندسی سامسونگ دوره‌های تعمیر موبایل و تبلت، نصب و تعمیر سیستم‌‌های صوتی خانگی و تلویزیون‌های پیشرفته، ماشین‌‌های لباسشویی و ظرفشویی، کولرهای گازی سبک و سرد کننده‌های خانگی (یخچال) را به علاقه‌مندان آموزش می‌دهد.

این آکادمی در حالی که هفتمین سال فعالیت خود را پشت سر می‌گذارد تاکنون بیش از ۳ هزار فارغ‌التحصیل را با اعطای گواهینامه معتبر روانه بازار کار کرده است. از این تعداد بیش از ۴۰۰ نفر آنها از خانم‌هایی هستند که توانسته‌اند دور‌‌ه‌های آکادمی را با موفقیت به پایان برسانند.

فرهاد هجرت مدیر ارشد بازاریابی سامسونگ در مورد اهداف این شرکت از راه‌اندازی آکادمی مهندسی می‌گوید : «زمانی که این آکادمی در سال ۹۳ افتتاح شد چشم انداز همکاران من در سامسونگ ایجاد مرکزی بود که در حد خودش به آموزش و البته اشتغال جوانان عزیز ایرانی کمک کند. اما استقبال قابل توجهی که جوانان ایرانی از مرکز ما داشتند و البته توانایی این مرکز در آموزش مناسب این عزیزان، نهایتا کار را بسیار گسترده‌تر از چشم‌انداز اولیه ما کرد.»

ارائه رشته‌های مرتبط با نیازهای بازار کار، آموزش‌های ‌مبتنی بر فناوری‌های روز، انتقال تکنیک‌های پیشرفته عیب‌یابی به هنرجویان، استفاده از دستگاه‌های سالم و مدل‌های جدید در کلاس‌های عملی عیب‌یابی، بهره‌مندی از اساتید مجرب و حرفه‌ای و اعزام هنرجویان به محیط‌های کار واقعی جهت کارورزی در پایان دوره‌ها از ویژگی‌هایی است که از سوی فارغ‌التحصیلان این مرکز به عنوان مزیت‌های آکادمی مهندسی سامسونگ عنوان شده است.

آکادمی مهندسی سامسونگ به منظور حفظ سلامتی کارآموزان و مربیان آکادمی از اسفند ماه ۹۸ و همزمان با شیوع ویروس کرونا، کلاس‌ها و فعالیت‌های حضوری خود را به حالت تعلیق درآورد. اما این موضوع باعث توقف آموزش نشد و آکادمی مهندسی ویدیوهای آموزش فنی محصولات الکترونیکی را در  شبکه­ اجتماعی اینستاگرام به کارآموزان و سایر علاقه‌مندان ارائه داد.

با گذشت نزدیک به دو سال همچنان انتشار این ویدیوهای آموزشی در صفحه اینستاگرام آکادمی مهندسی سامسونگ به نشانی SAMSUNGEA ادامه دارد. این ویدیوها با اهداف دوسویه جلب رضایت کارآموزان و مصرف‌کنندگان ساخته شده است و اکثر موضوعات انتخاب شده هم برای مصرف‌کنندگان خدمات الکترونیک و هم برای کارآموزان مرکز بسیار کاربردی و راهگشا است.

آکادمی مهندسی یکی از فعالیت‌های مسئولیت اجتماعی سامسونگ به شمار می‌رود. این فعالیت‌ها در قالب ۴ موضوع اشتغال، سلامت، آموزش و محیط‌زیست طراحی و اجرا می‌شوند. تاسیس کتابخانه‌های‌ صوتی  برای نابینایان و کم بینایان و راه‌اندازی مرکز فناوری سامسونگ-امیرکبیر برای کمک به کسب‌و‌کارهای نوپا از دیگر فعالیت‌های مسئولیت اجتماعی سامسونگ ایران، در حوزه آموزش است.

آکادمی مهندسی سامسونگ در طول هفت سال فعالیت خود توانسته زمینه مناسبی را فراهم کند تا کارآموزان پس از کسب مهارت‌های لازم راحت‌تر از همیشه کسب‌وکار مورد علاقه‌شان را راه‌اندازی کنند.

انتهای پیام/

emersan
butaneindustrial
sam

اخبار مرتبط

نگاهی به قابلیت‌های یخچال و فریزر ساید‌ بای‌ ساید FSR12 سامسونگ

نفیسه رحیمی

اختصاص بودجه 445 میلیون دلاری سامسونگ برای حمایت از کار پردازان کوچک

admin

نگاهی به قابلیت‌های صفحه نمایش گلکسی Z Flip 3 5G سامسونگ

نفیسه رحیمی

ارسال دیدگاه