علی جدی
اخبار لوازم خانگی

بلاتکلیفی در قیمت لوازم خانگی باعث احتکار تولیدکنندگان می‌شود

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران» و به نقل از خانه ملت، جدی، نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: سازمان حمایت از ...

بهنام وحیدی | 1 سال قبل

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران» و به نقل از خانه ملت، جدی، نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: سازمان حمایت از مصرف کننده باید درباره قیمت لوازم خانگی هرچه سریعتر تصمیم‌گیری کند تا قیمت‌های کاذب در این بازار ایجاد نشود و تولید کنندگان لوازم خانگی ایرانی بلاتکلیف نباشند چرا که این بلاتکلیفی موجب می‌شود که تولیدکنندگان لوازم خانگی تولید نکنند در نتیجه عرضه در بازار کاهش می‌یابد و یا اینکه علیرغم تولید، محصولات خود را احتکار می‌کنند تا اصلاح قیمت صورت گیرد.

علی جدی درباره لزوم ارتقای کیفیت لوزام خانگی و مشکلات واحدهای تولیدی از افزایش قیمت مواد اولیه، گفت: از آنجاکه درباره قیمت لوازم خانگی در سازمان حمایت از مصرف کننده و تولیدکننده تصمیم‌گیری می‌شود، این سازمان هرچه سریعتر این موضوع را تعیین تکلیف کند زیرا اگر این سازمان هرچه سریعتر تصمیم‌گیری نکند، با توجه به اینکه بهای مواد اولیه موردنیاز تولید، افزایش یافته دو مشکل ایجاد می‌شود.

نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی در تشریح مشکلات مذکور، توضیح داد: این بلاتکلیفی موجب می‌شود که تولیدکنندگان لوازم خانگی تولید نکنند در نتیجه عرضه در بازار کاهش می‌یابد و یا اینکه علیرغم تولید، محصولات خود را احتکار می‌کنند تا اصلاح قیمت صورت گیرد که در هر دو شرایط بازار با کمبود عرضه لوازم خانگی روبه رو می‌شود و در این حوزه بازار سیاه ایجاد می‌شود.

وی اضافه کرد: سازمان حمایت از مصرف کننده باید درباره قیمت لوازم خانگی هرچه سریعتر تصمیم‌گیری کند تا قیمت‌های کاذب در این بازار ایجاد نشود، البته این اصلاح قیمت باید منطقی بوده و بدون حساب و کتاب نباشد و براساس صورت حساب‌های مالی و قیمت‌های تمام شده تولید اقدامات لازم انجام شود.

آغاز فروش اقساطی، همکاری گلدیران با بانک‌های معتبر

نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس درباره ضرورت ارتقا کیفیت لوازم خانگی نیز تصریح کرد: تولیدکنندگان این محصولات باید برای حضور در بازارهای جهانی برنامه‌ریزی کنند که تحقق این مهم مستلزم ارتقای کیفیت است از سوی دیگر این تولیدکنندگان باید با افزایش کیفیت محصولات خود رضایت مردم را به دست آورند تا در صورت واردات، بازار خود در داخل را نیز از دست ندهند.

انتهای پیام/

نظر شما چیست؟