7 تا چیزی که نباید داخل لباسشویی قرار دهید!
آموزش

7 تا چیزی که نباید داخل لباسشویی قرار دهید!

برخی از وسایل و اقلامی که در لباسشویی قرار می دهید، ممکن است به دیگ و یا فیلتر لباسشویی آسیب بزند.

نفیسه رحیمی | 6 روز قبل

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»،  ماشین لباسشویی یکی از وسایل ضروری خانه است که وظیفه مهم تمیز کردن لباس ها را برعهده دارد. به همین دلیل باید نهایت دقت را در استفاده و نگهداری از این دستگاه داشت. برخی از وسایل و اقلامی که در لباسشویی قرار می دهید، ممکن است به دیگ و یا فیلتر لباسشویی آسیب بزند. در ادامه به 7 تا چیزی که نباید در لباسشویی قرار دهید! اشاره شده است.

لیست اقلام ممنوعه که نباید آن ها را در لباسشویی قرار داد!

برای جمع آوری این لیست با کارشناسان بخش تعمیر لوازم خانگی و همچنین نظافت و تمیزی مشورت شده و به عقیده آن ها، قرار دادن وسایلی مانند کفش، کیف و .. در لباسشویی، می تواند آسیب زیادی به درام و یا حتی خود کفش یا کیف وارد کند.

کفش

7 تا چیزی که نباید در لباسشویی قرار دهید!

بسیاری از افراد کتونی یا کفش های ورزشی خود را در دیگ لباسشویی می اندازد، به عقیده کارشناسان این اقدام می تواند تغییر حالت شکل کفش را به همراه داشته باشد و از طرفی ضربات وارده کفش به درام طی چرخه شستشو، خراش هایی را بر روی دیگ ایجاد کند.

کوله پشتی و کیف

کوله پشتی و کیف

وسایلی مختلفی در کیف قرار می گیرد که از جمله می توان به خودکار یا حتی لوازم آرایش اشاره کرد. ورود این وسایل به دیگ لباسشویی با خراب شدن آن ارتباط مستقیم دارد. از طرفی اکثر کیف های موجود در بازار دارای قطعات فلزی هستند که برخورد آن ها با درام نیز می تواند بروز مشکلاتی را به همراه داشته باشد. باید اضافه کرد ساختار کیف و کوله می تواند طی شستشو از بین برود. خراش دیگ بر اثر برخورد با قطعات فلزی و برهم خوردن تعادل به دلیل وزن کیف حداقل مشکلاتی است که برای لباسشویی ایجاد می شود.

تشک حیوانات خانگی

7 تا چیزی که نباید در لباسشویی قرار دهید!

 

تمیز نگداشتن تشک های حیوانات ضروری است و می تواند از بروز کک جلوگیری کند اما شستشوی آن ها با لباسشویی توصیه نمی شود. معمولا تشک های حیوانات خانگی از فوم های تکه شده پر شده اند و قرار دادن آن ها در دیگ می تواند به موتور لباسشویی آسیب بزند و از طرفی باعث برهم خوردن تعادل شود.باید اضافه کرد که مسدودشدن فیلتر لباسشویی با موی حیوانات یکی دیگر از مشکلات شستشوی تشک های حیوانات در لباسشویی است.

پادری

7 تا چیزی که نباید در لباسشویی قرار دهید!

پادری ها به منظور گرفتن گرد و خاک از کفش کاربرد دارند اما اکثر مدل ها از جنس فرش هستند و شستشوی آن در لباسشویی پیشنهاد نمی شود و بهتر است به دستورالعمل آن مراجعه کنید و یا با دست بشویید. آسیب زدن به بافت پادری و مسدود شدن فیلتر با پرز و مو از مشکلات ابتدایی قرار دادن پادری در دیگ است.

بالش های از جنس فوم

7 تا چیزی که نباید در لباسشویی قرار دهید!

اکثر بالش ها از قابلیت شستشو با لباسشویی برخوردار هستند اما داستان بالش های فوم متفاوت است و نباید آن را در لباسشویی قرار داد. فوم طی چرخه شستشو بافت خود را از دست می دهد و در نتیجه فرم بالش به هم می خورد. همان طور که گفته شد این بالش ها همانند تشک های حیوانات خانگی می توان توزیع وزن در لباسشویی را بر هم زده و به دیگ آسیب بزند.

اقلام ضدآب یا مقام در برابر آب

7 تا چیزی که نباید در لباسشویی قرار دهید!

مطمئنا بسیاری از افراد تصور می کنند که امکان شستشوی اقلام ضد آب با لباسشویی وجود دارد اما باید گفت که هیچ چیزی کاملا مقاوم در برابر آب نیز نیست و نباید طی مدت طولانی در معرض آب قرار بگیرد. برای شستن این وسایل بهتر است دستورالعمل های تولید کننده را جدی بگیرید.

اسباب بازی پارچه ای

7 تا چیزی که نباید داخل لباسشویی قرار دهید!

 

تمیز کردن اسباب بازی های پارچه ای یا به اصطلاح نرم اهمیت زیادی دارد زیرا به طور مستقیم با کودکان در ارتباط هستند. بسیاری تصور می کنند که شستشوی این اقلام در لباسشویی کار منطقی است اما برخلاف نظر عموم، قرار دادن آن ها به عقیده کارشناسان توصیه نمی شود.اکثر این تولیدات با اجزای الکترونیکی مانند سنسورهای صدا یا حرکتی ارائه می شوند که در تماس با آب آسیب می بینند. پرزهای عروسک های پارچه ای می تواند منجر به مسدود شدن فیلتر لباسشویی شود.

انتهای پیام/

نظر شما چیست؟