شیائومی اعلام کرد کارخانه ای بدون کارگر انسانی احداث کرده
فناوری

شیائومی کارخانه ای بدون کارگر انسانی احداث کرد

شیائومی کارخانه ای بدون کارگر انسانی احداث کرد که 24 ساعت شبانه روزمشغول فعالیت است و در هر ثانیه یک گوشی هوشمند تولید میکند.

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، «لی جون»؛ مدیر ارشد اجرایی شیائومی از ساخت کارخانه تولید موبایل در چانگپینگ خبر داد.

این واحد «یک کارخانه تاریک» است که ۲۴ ساعت شبانه روزبدون حضور کارگر انسانی فعالیت می کند. جالب است که این کارخانه قابلیت حذف گردو غبار در سطح میکرون را دارد.

مسولیت کنترل کیفی این کارخانه نیز با ماشین آلات هوشمند است . گفته شده در هر ثانیه یک موبایل هوشمند دراین کارخانه ساخته می شود.

براساس اعلام شیائومی، برای راه اندازی این کارخانه ۲.۵میلیارد یوان هزینه صرف شده و مساحت این کارخانه معادل ۸۱ هزار متر مربع می باشد. همچنین این کارخانه ظرفیت تولید سالانه ۱۰ میلیون موبایل پرچمدار را دارد و قادر به تولید موبایل های تاشو جدید یعنی شیائومی میکس فولد۴ و شیائومی میکس فلیپ نیز است.

البته شیائومی از مدتی قبل از اتوماسیون برای تولید محصولاتش استفاده می کرد. کارخانه هوشمند شیائومی در ییژوانگ پکن در اوایل ۲۰۱۹ میلادی تکمیل و آماده تولید بود. طبق گزارش های پیشین تولید نخستین مدل شیائومی میکس فولد به طور کامل در فاز نخست این کارخانه هوشمند انجام شده است./مهر

انتهای پیام/

نظر شما چیست؟