سایر خبرها

مصرف برق در ایران ۳ برابر میانگین جهان است/اتلاف انرژی به‌دلیل بی‌کیفیت بودن لوازم خانگی

مدیرعامل برق منطقه‌ای البرز با بیان اینکه میزان مصرف برق در کشور ۳ برابر میانگین جهانی است، گفت: بی‌کیفیتی لوازم خانگی سبب اتلاف انرژی می‌شود.

admin | 8 سال قبل

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران» به نقل از خبرگزاری تسنیم از کرج، ناصر اسکندری در همایش مدیریت مصرف انرژی ویژه بانوان که ظهر امروز در اداره برق استان البرز برگزار شد، با اشاره به اینکه در ایران در همه حوزه‌ها اسراف بسیاری وجود دارد، اظهار داشت: ایران در مصرف انرژی 3 برابر میانگین جهانی مصرف دارد که سبب به خطر انداختن امنیت کشور می‌شود.

مدیر عامل برق استان البرز با بیان اینکه سوخت‌ها و منابع زیرزمینی در بخش انرژی الکترونیکی سوزانده می‌شود، افزود: این منابع جز ثروت کشور و سهم آیندگان است و در آموزه‌های دینی صرفه‌جویی و مصرف درست به ما سفارش شده است.

وی با اشاره به اینکه بانوان در همه حوزه‌های اقتصادی، صنعتی، آموزش و اجتماعی حضور موثر دارند، گفت: یکی از بحث‌های اصلی در حوزه مدیریت صحیح مصرف آموزش، آگاهی بخشی و انتقال صحیح اطلاعات است.

اسکندری با بیان اینکه در بخش برق حوزه‌های مختلف مصرفی وجود دارد، افزود: برخی از این بخش‌ها مانند بخش تولید، دارای ارزش افزوده است.

وی با اشاره به اینکه در بخش دیگر از انرژی ارزش افزوده وجود ندارد، گفت: در بخش تجاری و خانگی ارزش افزوده وجود ندارد.

اسکندری با بیان اینکه از 100 درصد انرژی حرارتی سوخت، 30 درصد برای مصرف مردم و 70 درصد از بین می‌رود، افزود: بخش از این 30 درصد نیز در مصارف لوازم خانگی به سبب اینکه از کیفیت کافی برخوردار نیستند، از بین می‌رود.

وی با اشاره به مقوله مصرف  لزوم فرهنگ‌سازی با ساتفاده از ظرفیت‌های بانوان، گفت: در این امر باید به میزان اوج مصرف و انرژی و صرفه جویی دقت شود.

نظر شما چیست؟