سایر خبرها

کشف بزرگترین دایناسور تاریخ با وزن 77 تن + تصاویر

ال کا ایران :گروهی از باستان‌شناسان موفق شدند فسیل بزرگترین موجود زنده تاریخ حیات کره زمین را با طول 40 متر و وزن 77 تن شناسایی کنند.

admin | 8 سال قبل

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، کارشناسان از کشف استخوان‌های فسیل شده یک دایناسور ناشناخته خبر دادند که بزرگترین جاندار ساکن کره زمین بوده است.

باستان شناسان اعلام کردند این فسیل که در زیر خاک‌های آرژانتین کشف شده است، مربوط به بزرگترین و غولپیکرترین جانداری می‌شود که در طول تاریخ روی کره زمین قدم گذاشته است.

دانشمندان بر اساس فسیل‌های به دست آمده گمانه‌زنی‌های مختلف را در مورد اندازه بدن این حیوان انجام دادند و در پایان به کمک سیستم‌های سه‌بعدی شبیه‌‌سازی مشخص شد این حیوان 40 متر طول و 20 متر ارتفاع شده است.

وزن این دایناسور عظیم الجثه بیش از 77 تن محاسبه می شود و برای آنکه تصور دقیق‌تری از آن داشته باشیم، اندازه این دایناسور را می‌توان معادل 20 فیل آفریقایی دانست. این جاندار غولپیکر از بزرگترین دایناسوری که تاکنون کشف شده بود و آرنجنتیناسورز نام داشت، 7 تن سنگین‌تر است.

این دایناسور بین 95 تا 100 میلیون سال قبل در جنگل‌های پاتاگونیا کشور آرژانتین زندگی می‌کرده است و کارشناسان برای نگهداری از آن تصمیم دارند یک موزه جدید با ارتفاع بیش از 20 متر بسازند.

نظر شما چیست؟