اخبار لوازم خانگی

راه اندازی حمل و نقل ترکیبی کالا در مسیر کریدور شمال به جنوب در آینده نزدیک

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران با وزیر اقتصاد و صنایع جمهوری آذربایجان دیدار و از راه اندازی حمل ونقل ترکیبی کالا درمسیرکریدور شمال به جنوب درآینده نزدیک خبرداد.

admin | 7 سال قبل

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، واعظی، رئیس ایرانی کمیسیون مشترک اقتصادی ایران _ آذربایجان در ادامه سفربه جمهوری آذربایجان با  شاهین مصطفی یف دیدار و ملاقات کرد.
واعظی با اشاره به سفر موفق رئیس جمهور آن کشور به تهران و اهمیت آن  در ارتقای مناسبات دوکشور، اراده دولت ایران  را توسعه همکاری های دو جانبه بر شمردو اضافه کرد؛ همانطور که در ملاقات  با مقام معظم رهبری ایران عنوان شد، ظرفیت های بزرگی برای توسعه روابط دو کشور در همه زمینه ها وجود دارد و لذا باید تلاش شود از همه این ظرفیت های موجود به منظور ارتقاء رفاه و امنیت دو ملت تا حد امکان استفاده شود.
وی با اظهار رضایت از اتصال خطوط ریلی بین دو کشور در آستارا، از راه اندازی حمل و نقل ترکیبی کالا در مسیر کریدور شمال_ جنوب، در آینده نزدیک خبر داد.
واعظی بر همکاری استانهای مرزی با جمهوری آذربایجان اشاره و بر توسعه آن بر سایر استانها تاکید کرد و همچنین در خصوص همکاری سه جانبه در زمینه برق اعلام آمادگی کرد.
در این دیدار طرفین بر تصریح در همکاری های ریلی دو کشور بخصوص راه آهن رشت – آستارا تاکید و باتوجه به تجربه موفق در زمینه شروع پروژه های مشترک احداث کارخانه تولید خودرو و دارو  در جمهوری آذربایجان را خواستارشدند.

محمود واعظی برای پیگیری توافقات حاصله در سفر اخیر رئیس جمهور آذربایجان در تهران به این کشور سفر کرده است و در این مدت ضمن گفت وگو با وزاری ذیربط و پیگیری پروژه های در دست اجرا، در خصوص همکاری های بانکی ، نفت ، انرژی و راه گفتگو می کند./ایسنا/

نظر شما چیست؟