اخبار لوازم خانگی

حذف شرکت زد تی ای از فهرست تحریم های آمریکا

وزارت بازرگانی آمریکا اعلام کرد، شرکت تجهیزات مخابراتی زد تی ای چین را از فهرست تحریم های تجاری خود خارج می کند. این اقدام پس از آن صورت می گیرد که این شرکت اعتراف کرده که تحریم ها علیه ایران را نقض کرده و پذیرفته که ۹۰۰ میلیون دلار جریمه بپردازد.

admin | 7 سال قبل

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران» و به نقل از رویترز، وزارت بازرگانی آمریکا اعلام کرد، شرکت تجهیزات مخابراتی زد تی ای چین را از فهرست تحریم های تجاری خود خارج می کند. این اقدام پس از آن صورت می گیرد که این شرکت اعتراف کرده که تحریم ها علیه ایران را نقض کرده و پذیرفته است که حدود 900 میلیون دلار جریمه به دولت آمریکا پرداخت نماید.

 
حذف نام شرکت زد تی ای از فهرست تحریم های تجاری آمریکا به معنای پایان یافتن یک دوره پرتنش برای این شرکت چینی است. این شرکت با محدودیت های تجاری ای مواجه بود که می توانست روابط آن با تامین کنندگان تجهیزات آمریکایی را قطع کند.
 
ژائو ژیامینگ، مدیر اجرایی شرکت زد تی ای در بیانیه ای اعلام کرد: «ما با اذعان به اشتباهاتی که داشته ایم و بر عهده گرفتن مسئولیت آنها… متعهد شده ایم که زد تی ای به صورت کامل از مقررات (آمریکا) تبعیت کند و یک شرکت سالم و قابل اعتماد باشد.»
 
سال گذشته، وزارت بازرگانی آمریکا به دلیل نقض تحریم های ایران، محدودیت های صادراتی علیه شرکت زد تی ای به اجرا گذاشت. این محدودیت ها مانع از آن می شد که شرکت های قطعه سازی آمریکایی به شرکت زد تی ای تجهیزات مخابراتی بفروشند.
 
در طی 12 ماه گذشته، و همزمان با همکاری مقامات شرکت زد تی ای با دولت آمریکا، وزارت بازرگانی این کشور به صورت موقت اجرای این محدودیت های تجاری را تعلیق کرده و اجازه داده بود این شرکت روابط تجاری خود با شرکت های آمریکایی را ادامه دهد.
 
اوایل ماه جاری میلادی، شرکت زد تی ای با انعقاد مصالحه ای با دولت آمریکا توافق کرد که 892 میلیون و 400 هزار دلار جریمه به واشنگتن پرداخت کند و به نقض تحریم های دولت آمریکا از طریق ارسال فن آوری های ساخت آمریکا به ایران و دروغ گفتن به مقامات تعقیب آمریکایی اعتراف نماید.
 
منبع:میزان

نظر شما چیست؟