لوازم خانگی سام
موبایل جی پلاس
دکوراسیون منزل

تزیین میز شب یلدا با چاشنی خلاقیت

دکور میز شب یلدا

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»،  مردم کشور ایران از دیرباز در شب یلدا به دور هم جمع می شدند و بلندترین شب سال را به همراه خانواده های خود جشن می گیرند. شب یلدا مانند بسیاری از رسم های ایرانیان آداب خاصی دارد  که تزیین میز شب یلدا یکی از همین آداب و رسوم مردم ایران زمین است.

تزیین میز شب یلدا شامل تزیین آجیل و میوه نیز می شود که از تکنیک های میوه آرایی برای زیباتر نشان دادن سفره ویا میز استفاده می کنند. بهره بردن از پارچه های ترمه، چند شاخه گل نرگس ویا شمعدان زیبا می تواند به خوش آب و رنگ شدن میز ویا سفره شما کمک کند.

شب یلدا مصادف با زمان مابین غروب آفتاب از تاریخ 30 آذر یعنی آخرین روز پاییز تا طلوع آفتاب 1 دی ماه یعنی نخستین روز زمستان است.

یلدا بیش از 7هزار سال قدمت دارد اما در زمان داریوش یکم به صورت رسمی، آخرین روز پاییز تا طلوع آفتاب 1 دی ماه با عنوان شب یلدا در تقویم ایرانیان ثبت شده است که به 500 سال پیش از میلاد مسیح مربوط می شود.

بسیاری از باستان شناسان تصور می کنند که نام یلدا از زبان سریانی به معنای تولد گرفته شده است اما علت و یا زمان ورود این زبان به سرزمین ایرانی ها مشخص نیست. برخی از کشورها شب یلدا را جشن گرفته و هر کدام آداب و رسومی خاصی دارند که از رایج ترین این رسوم در کشورمان می توان به شب نشینی اقوام، خوردن آجیل، انار و هندوانه، حافظ خوانی، قصه گویی و یا آتش روشن کردن اشاره کرد. هر کدام از این آداب و رسوم فلسفه ای دارد که به عنوان مثال، انار و هندوانه به خاطر سرخی نماد خورشید است.

تزیین میزشب یلدا طی سال های اخیر رواج پیدا کرده و به دغدغه ی بسیاری از افراد به ویژه بانوان ایران زمین تبدیل شده است. به همین منظور در این بخش تصاویری از تزیین میز شب یلدا گردآوری شده که خانم های خوش سلیقه می توانند از آن ها ایده بگیرند.

تزیین میز شب یلدا

چیدمان میز شب یلدا

دکور میز شب یلدا

تزیین سفره شب یلدا

تزیین آجیل شب یلدا

سفره شب یلدا

تزیین و دکور میز شب یلدا

تزیین شب یلدا

سفره شب یلدا

تزیین هندوانه شب یلدا

میز شب یلدا

تزیین میز شب چله

خلاقیت شب یلدا

چیدمان سفره شب یلدا

هندوانه میز شب یلدا

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

دکوراسیون های مدرن و کلاسیک برای شب یلدا +عکس

admin

بخش دوم/ایده های دکوراسیونی ناب برای یک شب یلدا به یاد ماندنی!

admin

ایده هایی ساده برای تزیین هندوانه شب یلدا

نفیسه رحیمی

ارسال دیدگاه