تلویزیون سام الکترونیک
یخچال فریزر جی پلاس
دکوراسیون منزل

میز جلو مبلی و اهمیت آن در دکوراسیون منزل

میز جلو مبلی و دکور

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، میز جلو مبلی یکی از اجزای هر خانه ای است که ممکن در دکوراسیون آن کوتاهی شود و اکثرا فکر کنند که تاثیری در دیزاین کلی محیط خانه ندارد اما قطعا این یک عقیده اشتباه است زیرا تک تک اجزایی که در هر محیطی برای دکوراسیون و تزئین آن مکان بکار گرفته شده در زیبایی و ظرافت محیط تاثیر گذار خواهد بود.

این میز حتی اگر در سایز های کوچک نیز باشد، در نمای سالن نشیمن و یا هر مکان دیگر که از آن استفاده شود تاثیر خواهد داشت. میز های جلو مبلی باید با توجه به نکاتی انتخاب شوند.

حالت مبل ها:

میز جلو مبلی و حالت مبل ها

 یکی از این نکات توجه به فرم و نوع مبل ها است زیرا باید بین حالت میز و طرح مبل هارمونی برقرار باشد پس حتما از ترکیب صحیحی برای این بخش استفاده کنید. ترکیب هایی  مانند مبل های اسپرت  و کلاسیک و میز های مربعی و یا گرد بسیار زیبا خواهد بود.

نقطه کانونی:

میز جلو مبلی

نکته بعدی در چیدمان طرح روی میز در نظر گرفتن یک عضو به عنوان نقطه کانونی است. به طور مثال یک وسیله مانند گلدان، جاشمعی و اجزایی از این قبیل که بیشتر از بقیه ی وسایل های روی میز به چشم بیایند را به عنوان نقطه کانونی در نظر گرفته و سپس وسایل های دیگر را روی میز قرار دهید.

چه وسایل هایی را روی میز جلو مبلی می توان قرار داد؟

یکی از سوال هایی که ممکن است برای هر خانمی که همیشه به دکوراسیون منزل خود توجه می کند پیش می آید این است که روی میز چه وسایل هایی قرار دهد تا هم زیبا و هم کاربردی باشد! برای جواب به این سوال باید بگوییم که نباید روی این میز را خیلی شلوغ و یا خیلی خلوت گذاشت. معمولا دکوراتور ها پیشنهاد می دهند فقط دو یا سه نوع وسیله روی میز جلو مبلی قرار دهید. اجزایی مانند انواع کتاب یا مجله، جاشمعی و شمع، سوغاتی و یا یادگاری هایی که از شهر یا کشور های مختلف تهیه کردید و هم چنین انواع خوراکی مانند شکلات و یا میوه های خشک از رایج ترین اجزا های روی این میز ها هستند.

میز جلو مبلی

اگر روی این میز ها را بیش از حد شلوغ کنید در هنگامی که تصمیم به پذیرایی از میهمانان را دارید دچار مشکل می شوید و دیگر برای وسایلی مانند ظرف های میوه و شیرینی، سینی چای و یا هر نوشیدنی دیگر نیز جا نخواهید داشت.

هر مبل مناسب چه مدل از میز ها است؟

برای اینکه بدانید بنا بر جنس و رنگ و نوع پارچه مبلتان از چه مدل میزی باید استفاده کنید این متن را تا انتها بخوانید.

میز های شیشه ای:

اگر تصمیم به استفاده از میز های شیشه ای را دارید پس حتما از مبل هایی با جنس چرم به رنگ سفید استفاده کنید و  روی این میز را با یک گلدان پهن نقره ای و یک ظرف شیرینی دو طبقه همراه با گل های سیمی تزئینی بپوشانید.

میز های رنگ‌ چوب مربعی:

میز جلو مبلی

میز های مربعی معمولا با مبل های اسپرت ترکیب شده پس اگر تصمیم به تهیه میز چوبی مربعی دارید حتما از مبل هایی با رنگ های توسی یا خاکستری استفاده کنید و روی میز یک‌ جاشمعی سه پایه به رنگ نقره ای قرار داید تا با رنگ‌ مبل هارمونی برقرار کند.

 میز های کریستالی استوانه ای:

مبل های رنگ‌ روشن مانند سفید یا کرم با  میز های کریستالی استوانه ای ترکیب بسیار شیک و زیبایی را رقم می زنند. معمولا روی این میز ها گلدان های شفاف شیشه ای به همراه گل های قرمز‌یا صورتی و یک‌ جاشمعی شیشه ای همراه با چند کتاب یا مجله قرار می دهند.

میز چوبی سفید:

میز جلو مبلی

این میز ها بسیار با مبل های همرنگ‌ خودشان به خوبی ترکیب شده و زیبایی و روشنایی سالن نشیمن را بیشتر می کنند. روی این مدل از میز ها از چند شمع به رنگ‌ صورتی و یک گلدان به رنگ شمع قرار دهید تا از ترکیب رنگ های سفید و صورتی لذت ببرید.

میز های استوانه ای پولکی:

این میز ها معمولا به رنگ طلایی نقره ای هستند و با ترکیب مبل‌ های مشکی بسیار زیبا می شوند. روی این میز یک ‌جا شمعی طلایی به همراه شمع های مشکی یا سفید قرار دهید و در کنار آن از چند مجله های کم قطر که رنگ جلدشان با ترکیب رنگ های مبل و میز هماهنگ‌ شوند استفاده کنید.

میز های مستطیلی مخملی:

میز جلو مبلی مخملی:

این میز ها معمولا با پایه های کوتاهی همراهند و کل آن با پارچه ی مخملی پوشانده شده پس بهترین ترکیب با مبل هایی به جنس خودشان است. روی میز های مخملی معمولا به دلیل سطوح ناهموار از روش سینی استفاده می کنند یعنی یک سینی به هر رنگ یا

طرحی که مد نظر دارند قرار داده و داخل آن را با هر وسیله ای که علاقه دارند پر می کنند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

جدیدترین مدل آشپزخانه در سال 2020 و 2021

نفیسه رحیمی

دکوراسیون خانه افراد مبتلا به آلزایمر باید چگونه باشد؟

admin

دکوراسیون پذیرایی 2020 از نگاهی نزدیک تر!

نهال وحیدی

ارسال دیدگاه