سایر خبرها

با استفاده از اپلیکیشن بلوجونیور به فرزندان خود سواد اقتصادی بیاموزید

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، برگ برنده در دستان والدینی است که فرزندان خود را از کودکی با ماهیت پول و ارزش آن ...

میثم نجفی | 10 ماه قبل

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، برگ برنده در دستان والدینی است که فرزندان خود را از کودکی با ماهیت پول و ارزش آن آشنا می‌کنند. در این ماجراجویی اقتصادی مفاهیمی از قبیل: پول، پس‌انداز، سرمایه‌گذاری، مدیریت مالی و مواردی از این دست در شکل ابتدایی خود به کودک آموزش داده می‌شود تا درک کند که پول چگونه کار می‌کند و چرا نمی‌تواند همه چیز را بخرد. ایجاد حساب بانکی در سنین کم و یاد دادن نحوه کارکرد آن به کودکان و نوجوانان باعث می‌شود با عمق و معنای خواسته‌های خود بیشتر آشنا شوند و بتواند مدیریت منابع مالی را به تدریج یاد بگیرد.

یک راه موثر و جذاب برای آموزش مفهوم پول به کودکان، کمک گرفتن از بازی‌هاست. بازی‌ها به کودکان این امکان را می‌دهد تا مفاهیمی مانند سرمایه‌گذاری یا پس‌انداز را به صورت ملموس‌تری درک و تجربه کنند و با نحوه کارکرد آن در دنیای واقعی آشنا شوند. در ادامه به توضیح چند بازی جذاب در این باره می‌پردازیم:

بازی‌هایی برای آموزش مفاهیم اقتصادی به کودکان و نوجوانان

  • بازی فروشگاه: بازی فروشگاه یک راه عالی برای آموزش کودکان در مورد خرید و فروش است. شما می‌توانید یک فروشگاه کوچک در خانه خود ایجاد کنید و به کودکان‌تان اجازه دهید که محصولات را با پول مجازی بخرند. این بازی به آنها یادآوری می‌کند که پول می‌تواند به عنوان یک وسیله مبادله استفاده شود.
  • بازی پس‌انداز: این بازی به کودکان کمک می‌کند تا در مورد پس‌انداز و نگهداری پول یاد بگیرند. شما می‌توانید به فرزندان خود یک قلک پول بدهید و از آن‌ها بخواهید تا پول‌هایشان را برای اهداف مختلف پس‌انداز کنند. این قلک مثل یک بانک عمل کرده و به بچه‌ها یاد می‌دهد که پس‌انداز و صرفه‌جویی در طولانی‌مدت به آنها کمک می‌کند.
  • بازی بودجه‌بندی: برای آموزش مهارت بودجه‌بندی و مدیریت پول به فرزندان‌تان، می‌توانید یک بودجه روزانه یا هفتگی برای آن‌ها در نظر بگیرید. به آنها کمک کنید تا پول خود را به گونه‌ای مدیریت کنند که تمام هزینه‌هایشان را پوشش دهد. این بازی کودکان را به چالش می‌کشد تا با دقت و اهمیت هزینه‌های خود را ببینند و تصمیم‌های مالی هوشمندانه‌تری بگیرند.
  • بازی ارزش‌گذاری: یک راه خلاقانه دیگر این است که از کودکان بخواهید تا میوه‌ها، اسباب‌بازی‌ها یا اجناس دیگر را از نظر ارزش اقتصادی مرتب کنند. به آن‌ها توضیح دهید که برخی از اجناس به نسبت دیگری ارزش بیشتری دارند. در این صورت آن‌ها یاد می‌گیرند ارزش مالی یک محصول یا خدمت می‌تواند متفاوت باشد و باید برای دریافت ارزش بالاتر، مبلغ بیشتری کنار بگذارند.
  • بازی کار: اگر بتوانید مفهوم کار کردن و کسب درآمد را از سنین پایین در فرزندان خود نهادینه کنید، آن‌ها را افرادی سخت‌کوش و فعال بارآورده‌اید که در آینده برای موفقیت خود به راحتی تلاش می‌کنند. به کمک یک بازی کوچک درباره ارزش کار و اهمیت پس‌انداز به آن‌ها آموزش دهید. کارهای کوچک را به آنها بسپارید تا در ازای تحویل وظیفه خود پول دریافت کنند. این روش به آنها کمک می‌کند تا درک بهتری از نحوه کسب درآمد در دنیای واقعی داشته باشند.

بلوجونیور را از دست ندهید

اگر کودک شما در سنین بین ۷ تا ۱۴ سالگی قرار دارد یا در آستانه ورود به این سن است، یک ابزار ویژه و کاربردی به نام بلوجونیور در دسترس‌تان قرار دارد که تمامی بازی‌های معرفی شده را این بار در دنیای واقعی و با بانکی واقعی به کودکان و نوجوانان آموزش می‌دهد.

بلوجونیور، سرویس ویژه بلوبانک برای آموزش مسائل مالی به کودکان ۷ تا ۱۴ سال است. بلوجونیور، اپلیکیشن و کارت بانکی مخصوص به خود را دارد تا والدین از طریق این ابزارها بتوانند مسائل ابتدایی در مورد پول، پس‌انداز، تراکنش بانکی و… را به کودک خود به خوبی آموزش دهند.

اپلیکیشن بلوجونیور از بخش‌هایی مثل قلک و پاداش بهره می‌برد تا کودکان به شکل عملی و با پول واقعی با مفاهیمی مثل پس‌انداز و کسب درآمد آشنا شوند. در بخش پاداش، والدین برای هر کار خوب و مثبت فرزند خود مثل تمیز کردن روزانه اتاق یا کمک در کارهای خانه، مبلغی را در نظر گرفته و به حساب فرزندشان واریز می‌کنند تا کودک علاوه بر آشنایی نزدیک با ارزش پول برای انجام مسئولیت‌های بیشتر در آینده آماده شود و درک درستی از حقوق گرفتن به ازای انجام یک کارپیدا کند.

در بخش قلک نیز والدین می‌توانند یک هدف خاص مثل خرید دوچرخه، اسبا‌ب‌بازی و… را برای کودک خود تعیین کنند. پس از آن کودکان هر مبلغی که به عنوان پاداش دریافت می‌کنند را در این بخش پس‌انداز کرده و برای رسیدن به هدف مشخص شده، تلاش می‌کنند.

بلوجونیور یک حساب بانکی واقعی است که کارت‌هایی با طراحی مناسب کودکان دارد تا فرزند شما برای استفاده از آن ترغیب شود. همچنین اپلیکیشن مخصوص آن دارای دو بخش جداگانه کودکان و والدین است که از طریق آن می‌توانید روی تراکنش‌ها و وضعیت حساب فرزندتان با حفظ حریم شخصی آنها نظارت داشته باشید.

بلوجونیور یک فرصت آموزشی عالی برای افزایش هوش و سواد مالی کودکان به شمار می‌رود. این سرویس به شما اجازه می‌دهد تا فرزندان هوشمند و مستقلی تربیت کنید که برای تحقق رویاهای‌شان در آینده تلاش می‌کنند.

بلوبانک، نئوبانک ایرانی وابسته به بانک سامان است که اواخر سال ۱۳۹۸ فعالیت خود را با هدف پاسخگویی به نیازهای بانکی هموطنان، به ویژه قشر جوان، شروع کرد. این نئوبانک، با ارائه خدماتی کاملا آنلاین و از طریق اپلیکیشن، توانسته با نوآوری، سطح جدیدی از خدمات بانکی را به ایرانیان ارائه دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و یا نصب اپلیکیشن بلوبانک، به نشانی https://blubank.com مراجعه کنید.

انتهای پیام/

نظر شما چیست؟