لوازم خانگی دوو
لوازم خانگی تولیپس
لوازم خانگی بنس
جهاد کالا
اخبار لوازم خانگی لوازم خانگی ایرانی

قاچاق کالا اصناف را به زانو در آوره است

xvision

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، جمشید زند در ششمین اجلاس عمومی کلانشهر اراک که با حضور سیدمهدی مقدسی نماینده مردم اراک خنداب و کمیجان برگزار شد، افزود: دولت باید در برخورد با قاچاق کالا برنامه ریزی مناسبی را داشته باشد.

زند با اشاره به اینکه دولت باید برخورد با قاچاق کالا را در مرزهای ورودی کشور کنترل کند، اظهار کرد: متاسفانه امروز باید مغازه ها و واحدهای صنفی با قاچاق کالا مباره کند که این  مناسب نیست.

وی ادامه داد: بر اساس ماده  ۱۶ قانون قاچاق کالا دولت موظف بوده است، بین کالای قاچاق و غیر قاچاق تمایز قائل شود که در این زمینه موفق نبوده است.

گفت: به دلیل اینکه بین کالای قاچاق و غیر قاچاق در بازار اختلافی وجود ندارد، این موضوع باعث شده، آبروی بسیاری از واحدهای صنفی به دلیل آگاه نبودن نسبت به کالای قاچاق از دست برود.

رئیس اتاق اصناف مرکز استان مرکزی با اشاره به سفر هیات دولت به استان مرکزی گفت: از هیات دولت انتظار داریم  در این سفر زمین مشاغل مزاحم را با قیمت مناسب در اختیار اصناف قرار دهد تا هرچه زودتر شاهد انتقال این واحدها به خارج از شهر باشیم.

به گزارش رسیده از اتاق اصناف اراک، زند با اشاره به اینکه حدود ۷ هزار واحد صنفی آلاینده در شهرستان اراک فعالیت دارند، بیان کرد: انتقال این واحدها به خارج از شهر نقش موثری در کاهش آلودگی اراک دارد.

وی در ادامه به مشکل بیمه و مالیات بر ارزش افزوده واحدهای صنفی اشاره کرد و گفت: به دلیل نقصی که در قانون بیمه وجود دارد، کارفرمایان نمی توانند خودشان را بیمه کنند، و مجبور می شوند برای بیمه کردن خودشان از طریق کارگران ساختمانی و قالی بافی استفاده کنند.

 

emersan
butaneindustrial
sam

اخبار مرتبط

اجازه ورود کالا از بندرعباس به جاسک را نمی دهند/نظارت بر مبادی ورودی افزایش یابد

admin

بیکاری عامل افزایش قاچاق در استان های مرزی است

admin

قاچاق کالا بسیاری از کارخانه‌ها و تولیدی‌ها را در معرض ورشکستگی قرار داده است

admin

ارسال دیدگاه