اخبار لوازم خانگی

جمع آوری کالاهای قاچاق از کف بازار مثمرثمر نیست

ال کا ایران : رئیس اتاق اصناف بهارستان بر آسیب شناسی و ریشه‌یابی موضوع قاچاق کالا و همچنین شناسایی نقاط پرتردد در واردات کالای قاچاق تاکید کرد.

admin | 7 سال قبل

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، علی میرزایی با تقدیر از اقدام دولت در واگذاری طرح برخورد با کالای قاچاق به اتاق اصناف و اتحادیه های صنفی، بر دخالت نکردن دولت در امور صنفی تاکید کرد و در خصوص جمع آوری کالای قاچاق از سطح بازار گفت: جمع آوری کالاهای قاچاق از کفِ بازار مشکلات ما را در حوزه قاچاق حل نمی کند و این راهکار برای مبارزه با قاچاق جوابگو و مثمرثمر نیست.

وی تصریح کرد: برای مبارزه و ریشه کن کردن قاچاق کالا نیازمند آسیب شناسی و ریشه یابی موضوع افزایش بی رویه کالاهای قاچاق به کشور هستیم ضمن آنکه باید به کشف و شناسایی نقاط محتملِ ورودی کالاهای قاچاق بپردازیم و راهکار مناسبی را برای هر حوزه بیندیشیم.

رئیس اتاق اصناف بهارستان در ادامه به عملیات گشت های بازرسی اتاق اصناف به همراه ماموران اماکن و تعزیرات اشاره کرد و ضمن بیان اینکه سازمان تعزیرات نسبت به گذشته همکاری بیشتری با اتاق اصناف دارد، اظهار داشت: برخورد قهرآمیز با واحدهای صنفی دردی را دوا نمی کند ضمن آنکه در شرایطی که همچنان در رکود اقتصادی به سر می بریم، چنین برخوردهایی اصناف را متضرر می کند.

وی با بیان اینکه شهرستان بهارستان از نظر آماری دومین شهر پرجمعیت دنیا با وسعت اندک است و  ۲۰ هزار واحد صنفی در شهرستان بهارستان وجود دارد، افزود: از این تعداد ۱۶ هزار واحد صنفی دارای جواز کسب هستند و بقیه واحدها در حال ساماندهی است.

نظر شما چیست؟