اخبار لوازم خانگی

کمیسیون حمایت از کالای ایرانی در مجلس تشکیل می شود

نماینده مردم اردبیل، نمین، نیر و سرعین اعلام کرد: کمیسیون ویژه حمایت از کالای ایرانی در مجلس شورای اسلامی با هدف تحقق شعار و نامگذاری سال جدید از سوی مقام معظم رهبری راه اندازی می شود.

admin | 6 سال قبل

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، محمد فیضی روز چهارشنبه در دیدار نوروزی با اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار نیر گفت: حمایت از کالای ایرانی نه تنها بخش تولید را پویا و سرزنده نگه می دارد بلکه بازار مصرف را نیز به سمت ثبات و امنیت اقتصادی می کشاند.
وی با بیان اینکه خرید و حمایت از کالای ایرانی همچنین باعث ایجاد کار و اشتغال و سرمایه گذاری در کشور خواهد شد، ادامه داد: مجلس آماده همراهی کامل با دولت برای تحقق و اجرای کامل این شعار کلیدی و اساسی مقام معظم رهبری است تا بتوان اقتصاد کشور را شکوفا و بارور کرد.
این نماینده مجلس افزود: ارتقای کیفیت کالاهای ایرانی سنگ بنای حمایت از کالای تولید داخل است تا کشورهای دیگر نتوانند کالاهای دسته چندمی خود را به صورت قاچاق وارد کشور کنند و این گونه به اقتصاد ما ضربه بزنند.
وی اضافه کرد: جهش اقتصادی در کشور نیازمند حمایت مردم و دولت از تولیدکنندگان داخلی است اما حمایت از کار و سرمایه ایرانی باید به ارتقای کیفیت محصولات ایرانی نیز منجر شود.
فیضی اظهار کرد: تولید ملی باعث اشتغالزایی، کارآفرینی، اثرات مثبت در اقتصاد و حتی کاهش تورم می‌شود اما باید ضمن حمایت از کالای ایرانی وظایف جدیدی برای برخی از نهادها تعریف کنیم تا بتوانند با نظارت بیشتر کیفیت تولیدات داخل را ارتقا دهند.
وی یادآور شد: تعیین خط مشی اقتصادی کشور و تلاش تمامی مسئولان کشور برای اجرایی کردن این خط مشی نباید باعث شود تا تولیدکنندگان داخلی کالاهای خود را با کیفیت دلخواه تولید کنند و تنها مساله مهم برای آنها سود اقتصادی باشد.
وی در ادامه سخنانش به برخی از طرح های عمرانی شهرستان نیر اشاره کرد و گفت: در بحث اجرای راه ارتباطی کریق به آرموداق امسال شاهد تسریع در عملیات اجرایی آن خواهیم شد و همچنین طرح فاضلاب شهری نیر هم هرچه زودتر باید به اتمام برسد.
نماینده مردم اردبیل، نمین ، نیرو سرعین در مجلس شورای اسلامی همچنین از حمایت ویژه از طرح های آبخیزداری و بررسی مشکلات فرهنگیان شهرستان نیر خبر داد.
شهرستان نیر در جنوب اردبیل و در مسیر جاده ترانزیتی اردبیل – سراب واقع شده است./ایرنا/

نظر شما چیست؟