اخبار لوازم خانگی

وزارت صمت و گمرک‌ وضعیت مقررات واردات قطعات خطوط تولید را بررسی می کنند

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، هفته آینده مسئولان ارشد وزارت صمت و گمرک، چگونگی اعمال مقررات راجع به واردات قطعات ...

بهنام وحیدی | 4 سال قبل

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، هفته آینده مسئولان ارشد وزارت صمت و گمرک، چگونگی اعمال مقررات راجع به واردات قطعات مورد نیاز خطوط تولیدی شرکت‌های تولیدی بزرگ با توجه به قاعده 2-الف سیستم هماهنگ شده توصیف کالا را بررسی می‌کنند.

سال 95 خبرهایی دست به دست شد که دفتر بازبینی گمرک برای یکی از شرکت‌های لوازم خانگی فعال در بازار مطالبه‌نامه صادر کرده است.

این مطالبه نامه در راستای مقررات قاعده 2 الف گمرکی مبنی سیستم هماهنگ شده توصیف کالا و نیز ماده 38 قانون رفع موانع تولید در نظر گرفته شد.

پس از طرح این موضوع اختلاف نظر کارشناسی میان وزارت صمت و گمرک و با پیگیری شرکت مورد نظر به وجود آمد تا در نهایت با اعتراض و جلسات برگزار شده پای معاونت حقوقی ریاست جمهوری به موضوع باز شد.

بعد از مد‌ت‌ها در سال گذشته مشخص شد که شمول قاعده ۲ الف به وزارت صنعت واگذار شده است.

همچنین عنوان شده بود که برای شرکت تکوین الکترونیک نیز مطالبه نامه‌ای در زمینه قاعده 2 الف صادر شده است که بعدا مشخص شد این موضوع در بررسی مقدماتی بوده و نهایی نیست.

در همین راستا یک مقام مسئول گمرک به فارس خبر داد: بررسی هایی پیرامون واردات قطعات لوازم خانگی این شرکت و زیر مجموعه‌های آن انجام شد اما در نهایت تاکنون هیچ مطالبه نامه‌ای برای این شرکت از سوی گمرک صادر نشده است.

در حال حاضر خبر می‌رسد هفته آینده قرار است میان مسئولان ارشد وزارت صمت و گمرک به منظور چگونگی اعمال مقررات راجع به واردات قطعات مورد نیاز خطوط تولیدی شرکت‌های تولیدی بزرگ با توجه به قاعده 2-الف سیستم هماهنگ شده توصیف کالا و نیز ماده 38 قانون رفع موانع تولید جلسه‌ای برگزار شود.

انتهای پیام/

نظر شما چیست؟