اخبار لوازم خانگی کالای خارجی

تعرفه‌های سنگین آمریکا برای واردات ماشین لباسشویی و پنل‌های خورشیدی

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، این اقدام مطابق با سیاست تجاری “آمریکا در درجه اول” دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکاست که هدف آن حمایت از تولیدکنندگان داخلی در برابر رقابت خارجی است.

سازندگان پنل‌های خورشیدی چینی و تولیدکنندگان ماشین لباسشویی در کره جنوبی از این اقدام به شدت آسیب خواهند دید. هر دو کشور از این تعرفه‌ها که ترامپ از زمان به قدرت رسیدن درباره آنها صحبت کرده بود، انتقاد کردند.

این اقدامات، پرتبعات‌ترین اقدامات تجاری رییس جمهور آمریکا از زمان تصمیم وی برای خروج از توافق شراکت ترانس پسیفیک و مذاکرات مجدد توافق تجارت آزاد آمریکای شمالی محسوب می‌شود.

تعرفه‌های ۳۰ درصدی که برای قطعات پنل‌های خورشیدی وضع شده‌اند، کمتر از میزانی هستند که تولیدکنندگان آمریکایی امیدوار بودند، اما تعرفه ماشین لباسشویی و قطعات آن بالاتر از میزان پیش‌بینی شده بودند و طبق اسناد آمریکا، حداکثر ۵۰ درصد در برخی موارد افزایش یافته است.

کره جنوبی اعلام کرد به سازمان تجارت جهانی شکایت خواهد برد و این تعرفه‌ها را بیش از حد بالا و تاسف آور خواند. تولیدکنندگان کره‌ای شامل شرکت‌های سامسونگ و ال‌جی در بازار ماشین لباسشویی با شرکت‌های آمریکایی مانند ویرپول رقابت می‌کنند. در این بین، چین که بزرگترین تولیدکننده پنل خورشیدی جهان است اعلام کرد این اقدام به فضای تجارت جهانی آسیب بیشتری خواهد زد.

طرفداران حفظ محیط زیست مدعی هستند گرانتر کردن پنل‌های خورشیدی مانع توسعه انرژی تجدیدپذیر در آمریکا می‌شود.

این تعرفه‌ها پس از این‌که کمیسیون تجارت بین‌الملل آمریکا دریافت تولیدکنندگان داخلی از واردات ارزانتر آسیب دیده‌اند، تصویب شد. شرکت ویرپول که سال‌ها به دنبال حمایت در برابر واردات ارزانتر از کره جنوبی و مکزیک بود از این اقدام استقبال کرد.

/ایسنا/

اخبار مرتبط

واردات بیش از ۴۰ تن پمپ کولر آبی

admin

واردات بیش از ۳۸میلیارد دلاری کشور/ چین رتبه نخست صادرات به ایران

admin

افزایش ۴۰ درصدی واردات از فرانسه/ صادرات روسیه به ایران ۶۰ درصد کاهش یافت

admin

ارسال دیدگاه