اخبار لوازم خانگی کالای داخلی

توزیع لوازم خانگی بین مددجویان خسارت دیده از سیل

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، رییس کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) گالیکش درشرق استان گلستان از توزیع برخی لوازم خانگی بین مددجویان خسارت دیده از سیل اوایل امسال در این شهرستان خبر داد.

محمد اسکندری روز یکشنبه افزود: این اقلام شامل ۵۲ دستگاه یخچال، ۲۰۰ تخته فرش و موکت ۱۲ متری، ۲۰ دستگاه تلویزیون، ۵۰ عدد بخاری برقی، ۱۷۰ تخته پتو و ۳۰ دست رختخواب می باشد.
وی با بیان اینکه لوازم خانگی متناسب با میزان خسارت هر یک از مددجویان به همراه ۳۳۳ بسته غذایی بین آنان توزیع شده است، اضافه کرد: علاوه براین، مقدار دو تن کنسانتره خوارک دام نیز بین مددجویانی که طرح اشتغال و پرورش دام داشتند، توزیع شد.
اسکندری با یادآوری اینکه در جریان بارش های شدید روزهای پایانی سال ۹۷ و وقوع سیل در برخی مناطق گالیکش، ۶۸۱ واحد مسکونی متعلق به مددجویان کمیته امداد این شهرستان دچار خسارت شدند، گفت: پیگیری صدور پروانه ساختمانی منازل آسیب دیده در دست اقدام است.
وی تصریح کرد: از مجموع واحدهای مسکونی آسیب دیده، ۵۸۸ واحد در روستاها و بقیه در مناطق شهری گالیکش واقع هستند که ۱۶۷ واحد آن نیاز به بازسازی مجدد و بقیه نیاز به تعمیرات دارند.
رییس اداره کمیته امداد گالیکش ادامه داد: برای احداث واحدهای مسکونی از ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون ریال کمک بلاعوض و مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال در شهر و ۴۰۰ میلیون ریال در روستاها تسهیلات بانکی قرض الحسنه پرداخت می شود.
به گزارش ایرنا، وی گفت: برای تعمیرات واحدهای مسکونی نیز مبلغ ۲۰ میلیون ریال کمک بلاعوض و متناسب با میزان خسارت از ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون ریال تسهیلات بانکی قرض الحسنه پرداخت می شود.
اسکندری گفت: به ۳۰ نفر از مددجویانی که واحد مسکونی آنان غیرقابل سکونت شده، کمک هزینه اجاره منزل پرداخت و در منازل استیجاری سکونت داده شده اند.
کمیته امداد شهرستان ۶۳ هزار نفری گالیکش ۴۰۸۰ خانوار زیرپوشش دارد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

اهدا ۵۰۰ بسته لوازم خانگی به سیل زدگان شهرستان کلات

بهنام وحیدی

اهدای ۵۰۰ بسته لوازم خانگی به سیل‌زدگان خراسان رضوی

بهنام وحیدی

۳ هزار قلم لوازم خانگی میان مددجویان قزوین توزیع شد

بهنام وحیدی

ارسال دیدگاه