لوازم خانگی دوو
لوازم خانگی تولیپس
لوازم خانگی بنس
جهاد کالا
اخبار لوازم خانگی لوازم خانگی ایرانی

نیمی از بازار لوازم خانگی کشور به شرکت های خارجی واگذار شده است

xvision

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، محمدرضا جعفری، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن استان مرکزی در نشست با فعالان اقتصادی استان مرکزی با اشاره به اینکه استان مرکزی دارای مزیت های فراوانی در زمینه تولید است گفت: نزدیکی به بازارهای بزرگ از جمله تهران یکی از این مزیت ها است.

جعفری یکی از مشکلات عمده کشور را وجود ظرفیت های خالی تولید عنوان کرد و افزود: یکی از دلایل به وجود آمدن این شرایط اعطای مجوزهای بی رویه بدون در نظر گرفتن بازار محصولات تولیدی است. وی یکی از خواسته های بخش صنعت و تولید استان را حذف قوانین زائد و مزاحم عنوان کرد و ادامه داد: ایران در این راستا رتبه اول را در دنیا دارد که مشکلات فراوانی را برای تولید کنندگان به وجود آورده است.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن استان مرکزی با اشاره به اینکه تمام مشکلات تولید استان به منابع مالی بر نمی گردد، افزود: در جهت بهبود صنایع بیش از هرچیز به بازار نیاز داریم. جعفری ادامه داد: متاسفانه در دو سه سال اخیر در برخی از تولیدات خصوصا لوازم خانگی سهم عمده بازار را به شرکت های خارجی واگذار کرده ایم.

وی با تاکید بر اینکه بنگاه های لوازم خانگی به نام تولید و به کام واردات فعالیت می کنند، افزود: در سال های اخیر واحدهای در زمینه لوازم خانگی در کشور شکل گرفته اند، با شعار واردات تکنولوژی به کشور که بیشتر مونتاژکار هستند و به تولیدات داخل هم ضربات سنگینی را وارد کرده اند.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن استان مرکزی با بیان اینکه ۵۰ درصد سهم بازار لوازم خانگی کشور را به شرکت های خارجی واگذار کرده ایم گفت: در برخی از لوازم مانند تلویزیون ۹۰ درصد به شرکت های خارجی واگذار شده است.

جعفری با اشاره به اینکه ساختار صنعت استان فرسوده است، بیان کرد: باید به طور جدی این ساختار تغییر کند تا قدرت رقابت بیشتری را در دنیا داشته باشیم. وی با بیان اینکه در بودجه سال آینده رشد مالیاتی پیش بینی شده خاطرنشان کرد: انتظار داریم مباحث بخش صنعت به گونه ای مدیریت شود که در این بخش موفق عمل کنیم./قدس آنلاین/

emersan
butaneindustrial
sam

اخبار مرتبط

بورس لوازم خانگی تهران کجاست؟

نفیسه رحیمی

ارزان شدن لوازم خانگی، رویا است

admin

قیمت لوازم‌خانگی ایرانی و خارجی/ ایرانی‌ها پرفروش‌ترند

admin

ارسال دیدگاه