سایر خبرها

راهنماي خريد لوازم اصلي آشپزخانه

نکات مهمي که پيش از صرف مبالغ گزاف براي خريد ماشين ظرفشويي بايد بدانيد.

admin | 7 سال قبل

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، معمولاً انواع مختلف ماشين ظرف‌شويي تفاوت ساختاري چنداني ندارند و فقط ظرفيت و ويژگي‌هاي خاص و البته قيمت باعث تمايز آن‌ها از يکديگر مي‌شود. در بازار لوازم‌خانگي مدل‌هايي که امکاناتي خاص نظير صفحه‌ي کنترل مخفي دارند از قيمت بيشتري برخوردار هستند.
نکته يک
تعداد جايگاه‌هاي قرارگيري ظروف:

يک ماشين ظرف‌شويي استاندارد معمولاً داراي 12 جايگاه براي 5 تکه ظرف با اندازه‌هاي متفاوت است. بسته به نيازتان مي‌توانيد از بين مدل‌هاي که مثلاً امکان شستشوي ليوان‌هاي بلند بيشتر يا ظروف پخت‌وپز بزرگ‌تر دارند انتخاب کنيد. اگر فضاي آشپزخانه‌ي شما محدود است يک ماشين ظرف‌شويي 18 اينچ با 6 تا 8 جايگاه انتخاب خوبي براي شما خواهد بود. به خاطر داشته باشيد که ماشين ظرف‌شويي آب بسيار کمي مصرف مي‌کند و استفاده از آن در هر حالتي از شستشوي دستي ظروف به‌صرفه‌تر است.
نکته دو
ويژگي تنظيم زمان شروع به کار:
اين ويژگي به شما اجازه مي‌دهد که شروع به کار ماشين ظرف‌شويي را براي هرزماني که بخواهيد تنظيم کنيد. با اين قابليت مي‌توان مصرف انرژي در ساعت‌هاي اوج مصرف را کاهش داد و يا اگر سروصداي ماشين براي شما مزاحمت ايجاد مي‌کند مي‌شود با استفاده از اين قابليت آن را براي زماني که در منزل نيستيد، فعال کنيد.
نکته سه
ويژگي خشک‌کردن ظروف به کمک جريان هوا:

اگر ماشين ظرف‌شويي شما مجهز به اين ويژگي باشد و ديگر محدوديتي براي شستشوي ظروف با آن نداريد و حتي ظروف پلاستيکي را نيز مي‌توانيد در آن شستشو دهيد.
نکته چهارم
ويژگي تغير فضاي مفيد:

بعض از انواع ماشين ظرف‌شويي داراي قطعات داخلي قابل‌جمع شدن هستند و به‌اين‌ترتيب به شما اجازه مي‌دهند که با تغيير چيدمان و فضاي بين جايگاه‌ها، ظروف بزرگ‌تر را نيز به‌راحتي در ماشين ظرف‌شويي قرار دهيد.
نکته پنجم
حالت‌هاي مختلف شستشو:

گاهي انواع مختلف ظروف نياز به شرايط خاص شستشو دارند. مثلاً شيشه‌ي شير کودک نياز به شسته شدن دقيق و بهداشتي دارد يا ظروف شيشه‌اي شکستني بايد آرام و با درجه حرارت کمتر شسته شوند. در مواقعي نياز به شستشوي سريع ظروف داريد و يا ظرفي که غذا در آن‌ها سوخته باشد بايد با شدت يا دقت بيشتري شسته شود. براي پوشش دادن همه‌ي اين شرايط مي‌توانيد از مدل‌هاي جديدتر که قابليت برنامه‌ريزي براي حالت‌هاي مختلف شستشو دارند استفاده کنيد.

منبع:بیست ستون

نظر شما چیست؟