اخبار لوازم خانگی لوازم خانگی ایرانی

مشکل اصلی صنعت اجاق گاز و لوازم خانگی این است که در مرحله مهندسی معکوس و کپی تکنولوژی قرار دارد

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، خورسند صنعتی، مدیر عامل شرکت آذرپاد در این میزگرد گفت: شرکت ما با 40 سال سابقه در زمینه تولید انواع اجاق گازخانگی توکار، فردار، مبله، رومیزی  و صنعتی مشغول فعالیت می‌باشد.

وی افزود: الان تولیدمان بیش از ظرفیت مورد نیاز است و قیمت فروش زیر قیمت تمام شده است. به علت افزایش مجموعه تولیدکنندگان با مشکل فروش روبرو هستیم چون بیش از ظرفیت نیاز مجوز صادر شده است.

وی در پاسخ به این پرسش که چرا در تولید کالایی که تقاضا کم است مجوز تولید بیشتر است؟ گفت : در انجمن بحثی مطرح کردم مبنی بر تحول در آینده، مضمون این طرح این بود که مراحل تولید نیاز به بازنگری دارد ما فقط  به اندازه فروشمان تولید می‌کنیم.

وی ضمن بیان این موضوع که مشکل اصلی ما این است صنعت اجاق گاز و لوازم خانگی در مرحله مهندسی معکوس وکپی تکنولوژی است که به همین دلیل قادر به صادرات و رقابت با کالای خارجی نمی‌باشد، افزود: در کارخانجات صنعتی بزرگ خارجی دانشمندان با همفکری هم در مورد یک موضوع متحد می‌شوند که می‌توانند کالاهایی با تیراژ بالا تولید کنند.

وی در خصوص صادرات ضمن بیان این موضوع که قبلا صادرات داشتیم ولی الان امکان صادرات برای ما وجود ندارد چون ، اجاق گاز از یک رقابت ناسالم برخوردار است افزود: خواهشمندم مجوز جهت تحقیق و توسعه صنایع لوازم خانگی صادر شود بدین صورت که پس از انجام تحقیقات،بتوانیم با تیراژ بالا تولید کنیم.

خورسند صنعتی اهم مسائل و مشکلات مربوط به صنعت اجاق گاز و لوازم خانگی را اینگونه ارزیابی کرد:  صدور مجوزهای بیش از نیاز مصرف سالیانه کشور برای یک محصول ، بخصوص صنعت اجاق گاز و هدر رفتن سرمایه گذاری های موازی یکی از مشکلات است. به علت تولید بیش از نیاز مصرف سالیانه کشور فروش اجاق گاز زیر قیمت تمام شده و گاهی اوقات با ضرر همراه است.

وی افزود:  واردات زیاد و ورود قاچاق کالا و قطعات، بدون پرداخت تعرفه های مربوط سبب رقابت ناسالم و صدمات زیاد به تولید و اشتغال ملی وارد می کند.

وی  ادامه  داد : اگر صدور مجوز تولیدات محصولات صنایع لوازم خانگی با نظارت انجمن صنایع لوازم خانگی انجام گیرد و مراکزی برای تحقیق و توسعه و طراحی صنایع لوازم خانگی و صدور مجوز برای متقاضیان راه اندازی شود و هر نوع قاچاق کالا توسط 3 قوه و نظارت انجمن صنایع برخورد قاطع صورت گیرد می توانیم شاهد ارتقاء کمی و کیفی محصولات باشیم و مسائل مشکلات و گسترش تولید و افزایش صادرات را به این طریق می توان حل کرد.

وی در پایان گفت: اشتباه های استراتژیکی زیاد است. کسانی که می توانند تصمیمات درست تولیدی بگیرند باید وارد عمل شوند. اگر برنامه‌ای در نظر گرفته شود که بخشی از مدیریت اقتصاد و صنایع به ما منتقل گردد می توانیم عملکرد بهتری داشته باشیم. ما متعهد هستیم ولی متاسفانه اختیار نداریم.

منبع:ایلنا

اخبار مرتبط

تجربه آشپزی ایمن و هوشمند با اجاق گاز Safera Sense

بهنام وحیدی

برند ILVE از اجاق گاز صفحه‌ای جدید خود رونمایی کرد

بهنام وحیدی

معرفی اجاق گاز دوو مدل CGC5-2101 + مشخصات و قیمت

بهنام وحیدی

ارسال دیدگاه