لوازم خانگی سام
موبایل جی پلاس
اخبار لوازم خانگی لوازم خانگی ایرانی

جلب مشتری با شایعه گران‌تر شدن لوازم خانگی/تقاضای کاذب برای لوازم خانگی

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، از حدود 4 ماه پیش تاکنون به دلیل افزایش قیمت‌ لوازم خانگی و لوازم صوتی و تصویری بازار این محصولات در رکود است و فروشندگان صنف لوازم خانگی و لوازم صوتی و تصویری از این وضعیت که برخی آن را طی سال‌های گذشته بی‌سابقه می‌دانند، گلایه‌مند هستند. 

بنابراین روز گذشته با مراجعه به برخی واحدهای صنفی فروش لوازم صوتی و تصویری خیابان جمهوری که البته برخی هم عرضه کننده لوازم خانگی هستند، در صدد بررسی قیمت‌ها و وضعیت کسب و کار پرداختم. 

نکته مورد توجه که تمام فروشنده بدون اسثتنا بر آن تاکید داشتنند، افزایش مجدد قیمت لوازم خانگی و صوتی و تصویری به میزان 10 تا 15 درصد بود. 

به طوری که به هر واحد فروش مراجعه کردم، فروشنده مرا به خرید هر چه سریع‌تر دعوت می‌کرد و تمامی آنها می‌گفتند که روز آینده و در نهایت تا پایان ماه رمضان قرار است، دوباره لوازم خانگی و لوازم صوتی و تصویری گران شود. 

وقتی دلیل افزایش قیمت مجدد را از آنها سوال می‌کردم، در جواب می‌گفتند، برخی برندها افزایش قیمت‌ها را در یک مرحله اعمال کرده‌اند و برخی دیگر در دو مرحله و به همین بخش دوم افزایش قیمت‌ها قرار است، در روزهای آینده اعمال شود. 

همچنین برخی مدعی بودند که شرکت‌های تولید‌کننده لوازم صوتی و تصویری در ابتدای اردیبهشت ماه که لوازم خانگی گران شد، کالاهای خود را گران نکرده‌اند و قرار است از فردا و نهایتا در دو سه روز آینده افزایش قیمت 10 تا 15 درصدی اعمال کنند. 

به هرحال به عنوان یک مشتری به هر مغازه‌ای که سر زدم احساس کردم که اگر قرار است خریدی داشته باشد باید هر چه زودتر انجام دهم و اگر حتی این خرید را به روز آینده موکول کنم ممکن با قیمت فعلی و درج شده بر روی کالا نتوانم آن را بخرم.

*  شگرد کاسب‌ها برای جلب مشتری

محمد طحان‌پور رئیس اتحادیه لوازم خانگی تهران در گفت‌وگو با فارس در مورد دلیل افزایش مجدد لوازم خانگی و صوتی و تصویری گفت: این اتفاقات از سر بیکاری است. 

وی با بیان اینکه بازار لوازم خانگی و لوازم صوتی و تصویری در رکود است، گفت: خریداری در بازار نیست و فروشندگان با گفتن این مسائل به مشتریان که شرکت‌ها اعلام کرده‌اند، از فردا اجناس خود را گران می‌کنند، سعی می‌کنند کالای خود را به مشتری بفروشند. 

رئیس اتحادیه لوازم خانگی بیان داشت: اگرچه انبارهای واحدهای صنفی مملو از کالاست و به دلیل رکود حاکم بر این بازار کالایی به فروش نمی‌رود، اما واحدهای صنفی تقاضای خرید بیش از حد معمول را از شرکت‌های تولید و عرضه لوازم خانگی و صوتی و تصویری دارند. 

* تقاضای کاذب برای لوازم خانگی

وی با اشاره به خروج آمریکا از برجام و وضعیت مبهم فعالیت‌های اقتصادی، افزود: واحدهای صنفی از ترس کمبود جنس در بازار در حال حاضر تقاضای خرید خود را از شرکت‌ها چندین برابر افزایش داده‌اند و در حالی که بازار راکد است، قصد دارند انبارهای خود را مملو از کالا کنند.

رئیس اتحادیه لوازم خانگی بیان داشت: البته در این مورد با شرکت‌های عرضه و توزیع لوازم خانگی صحبت شده و این شرکت‌ها هم با توجه به تعداد درخواست‌های قبلی به متقاضیان کالا می‌دهند و تقاضای بیش از حد معمول مشتریان خود را پاسخ نمی‌دهند. 

طحان‌پور گفت: هیچ افزایش قیمتی قرار نیست صورت بگیرد و مطرح کردن این موضوع که قرار است بزودی لوازم خانگی و صوتی و تصویری گران شود شگرد کاسب‌ها برای جذب مشتری است. 

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

بازار لوازم خانگی هنوز در رکود قرار دارد/ فروش تنفسی شرکت های تولیدکننده

بهنام وحیدی

جدیدترین قیمت تلویزیون های جی‌پلاس در ایران اعلام شد+لیست قیمت

بهنام وحیدی

همه دستگاه‌ها از افزایش قیمت بدون هماهنگی منع شده‌اند

admin

ارسال دیدگاه