اخبار لوازم خانگی گزارش و گفتگو لوازم خانگی ایرانی

محور اصلی وزارت صنعت صادرات لوازم خانگی و بومی سازی قطعات است

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، معاون طرح و برنامه ریزی وزیر صنعت در خصوص وضعیت قطعه سازی در صنعت لوازم خانگی ایران گفت : امسال محور اصلی وزارت صنعت با انجمن صنایع لوازم خانگی در خصوص اهمیت قطعه سازی در صنعت لوازم خانگی بوده و خواهد بود.

دکتر زرندی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار «ال کا ایران» گفت : نکته ای که در قطعه سازی صنعت لوازم خانگی وجود دارد این است که تولید برخی از قطعات صرفه اقتصادی نداشته و تنها در تیراژ بالای تولید قابل سرمایه گذاری است. برخی از قطعات در تیراژ 5 هزار عدد صرفه اقتصادی دارند اما نیاز کشور شاید حدود 500 تا 1000 عدد باشد.

معاون وزیر صنعت ادامه داد : از اول سال دو جلسه با تمام فعالان این حوزه داشته ایم و در دو محور صادرات به کشورهای همسایه و بومی سازی قطعات لوازم خانگی گفتگو های خوبی شده است.

دکتر زرندی در در پاسخ به پرسش خبرنگار «ال کا ایران» مبنی بر اینکه در خصوص میزان پیشرفت و نحوه عملکرد در این دو محور گزارشی به وزارت صنعت داده می شود گفت : از انجمن صنایع لوازم خانگی نیز خواسته ایم تا گزارشات لازم در این زمینه را به ما ارائه کند و ما نیز پیگیر آن خواهیم بود.

معاون طرح و برنامه وزیر صنعت ادامه داد : چند مرحله گزارش به ما رسیده و قطعاتی نیز هدف گذاری شده است. این موضوع در انجمن صنایع لوازم خانگی در حال پیگیری است و امیدواریم به نتایج خوبی برسیم.

دکتر زرندی در پایان با اشاره به مشکلات تولیدکنندگان لوازم خانگی در بخش تامین سرمایه در گردش گفت : به دلیل نوسانات ارزی بخش تولید دچار مشکل بوده و یکی از مهمترین چالش های آنان سرمایه در گردش است. در تبصره 18 گفته ایم که بخش نساجی و لوازم خانگی استان ها در اولویت قرار گیرند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

کاهش بهای تمام شده نجات بخش صنعت لوازم خانگی

admin

ایجاد شبکه موثر مبارزه با قاچاق با دریافت شناسه لوازم خانگی

نفیسه رحیمی

میزان تولید لوازم خانگی در ایران چه قدر است؟

نفیسه رحیمی

ارسال دیدگاه