لوازم خانگی سام
موبایل جی پلاس
اخبار لوازم خانگی لوازم خانگی ایرانی

ثبات قیمت بر بازار لوازم خانگی حاکم نبوده است

ثبات قیمت بر بازار لوازم خانگی

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، رئیس اتحادیه صنف فروشندگان لوازم خانگی تبریز گفت: ثبات قیمت بر بازار لوازم خانگی حاکم نبوده و کالاها با قیمت واقعی توزیع نمی‌شود و برخی فروشندگان در این شرایط فرصت طلبی می‌کنند.

محمد محمودی، رئیس اتحادیه صنف فروشندگان لوازم خانگی تبریز با اشاره ثبات قیمت بر بازار لوازم خانگی اظهار کرد: با ممنوعیت واردات لوازم خانگی، زمینه رقابت برای تولید داخل وجود ندارد و همین رویه سبب قیمت گذاری سلیقه ای بر روی محصولات داخلی شده است.

وی با بیان این‌که از سال 97 شاهد رشد چشمگیر قیمت لوازم خانگی در بازار تبریز هستیم، افزود: قیمت‌ها نسبت به یک ماه گذشته هفت درصد افزایش یافته و قدرت خرید مردم روز به روز کاهش یافته است.

وی بیان کرد: در حال حاضر با کمبود مواد اولیه کالاهای خارجی مواجه هستیم؛ از این رو قیمت گذاری این محصولات بسیار بیشتر از توان برای مصرف کننده است.

محمودی خاطرنشان کرد: تولید داخلی لوازم خانگی بیشتر سهم بازار را به خود اختصاص داده و خرید و فروش محصولات داخلی به تبع بیشتر از کالاهای خارجی است.

وی همچنین در خصوص صادرات لوازم خانگی، عنوان کرد: آذربایجان شرقی پتانسیل بسیاری در حوزه صادرات دارد به شرط این‌که حمایت های لازم انجام شود و دولت مشوق های صادراتی را  فراهم کند.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگى شیراز با اشاره به افزایش قیمت بنزین و ثبات قیمت بر بازار لوازم خانگی تصریح کرد: افزایش قیمت لوازم خانگى  در شیراز همزمان با گرانى بنزین امرى بدیهى و امکان پذیر است.

وى با بیان اینکه گران نشدن محصولات بعد از افزایش قیمت بنزین تنها شعارى بیش نیست، گفت: مگر مى شود با شعار و حرف هاى غیر واقع مردم را گول زد.

شیرازى در ادامه با بیان اینکه عملکرد ناظرین در بحث کنترل قیمت ها مناسب است، خاطر نشان کرد: اما این نظارت ها نمى تواند گرانى ناشى از افزایش قیمت بنزین را به صفر برساند./ایسنا

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

تولیدکنندگان دل پری از بانک مرکزی دارند

بهنام وحیدی

وام لوازم خانگی نه تنها رونق ندارد بلکه رکود هم دارد

admin

برای تامین بخشی از نیازهای حاضریم تا به صورت سه شیفت لوازم خانگی تولید کنیم

admin

ارسال دیدگاه