لوازم خانگی دوو
لوازم خانگی تولیپس
لوازم خانگی پاکشوما
اخبار لوازم خانگی

بررسی قابلیت‌های جدید تلویزیون ‌های Neo QLED سامسونگ

تلویزیون ‌های Neo QLED
xvision
candy

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، سامسونگ در نمایشگاه CES امسال از جدیدترین سری تلویزیون‌های QLED خود رونمایی کرد. تلویزیون ‌های Neo QLED و با فناوری جدید Quantum Mini LED معرفی شدند.

تلویزیون ‌های QLED سامسونگ سال ۲۰۱۷ برای نخستین بار وارد بازارهای جهانی شدند و پس از آن هر ساله مدل‌های جدید این تلویزیون‌ها به کمک قابلیت‌ها و فناوری‌های جدید دنیای جعبه‌های جادویی و علاقه‌مندانش را به هیجان آورده است که از جمله می توان به تلویزیون ‌های Neo QLED اشاره کرد.

نسل اول تلویزیون‌های QLED با تجهیز به فناوری کوانتوم دات و قابلیت‌هایی مانند HDR 1500، نمایش بیش از یک میلیارد رنگ، حجم رنگ ۱۰۰ درصدی و… آغازگر عصری جدید در دنیای سرگرمی‌های خانگی بود و توانست بسیاری از مشکلات و چالش‌های معمول این عرصه را برطرف کند.

نسل جدیدتر این تلویزیون‌ها که با نام Neo QLED شناخته می‌شود، این بار هم نوآوری جدیدی را به دنیای نمایشگرها و تلویزیون‌ها آورده است.  سری Neo QLED با قابلیت‌هایی همچون پردازنده اختصاصی Neo Quantum، طراحی Infinity One، فناوری Object Tracking Sound (OTS) Pro و… توانسته تلویزیون‌های QLED را یک پله ارتقا دهد.

فناوری جدید

تلویزیون ‌های Neo QLED

تلویزیون‌های Neo QLED از منبع نور جدیدی به نام Quantum Mini LED بهره می‌برد که باعث شده تا میزان کنتراست و کیفیت تصویر در این تلویزیون‌ها افزایش پیدا کند.

در این فناوری جدید از بسته‌های فشرده LED برای پخش نور استفاده می‌شود که با کنترل بسیار دقیق این بسته‌ها تصاویر در بهترین حالت ممکن منتقل می‌شود. به کمک این فناوری میزان روشنایی تلویزیون‌های Neo QLED افزایش یافته، به گونه‌ای که بخش‌های تاریک، تاریک‌تر و بخش‌های روشن، روشن‌تر دیده خواهند شد و تجربه‌ای دقیق‌تر و فراگیرتر به کاربر منتقل خواهد شد.

تلویزیون‌های Neo QLED به پردازنده اختصاصی Neo Quantum سامسونگ مجهز شده که توانایی بالایی در حوزه ارتقای کیفیت تصویر دارد. این پردازنده با استفاده از فناوری هوش مصنوعی قادر است بدون توجه به کیفیت اصلی تصویر، تصاویری با کیفیت 4K یا 8Kرا به بینندگان تحویل دهد.

طراحی شماره یک

 تلویزیون ‌های Neo QLED

قاب‌ها و حاشیه‌های بزرگ کنار تلویزیون‌ها علاوه بر به وجود آوردن منظره‌ای بدترکیب، می‌تواند لذت و هیجان تماشای فیلم‌ها و بازی‌ها را کم کند. در مدل‌های اخیر تلویزیون‌های QLED طراحی Infinity  با هدف کاهش و حذف قاب‌های تلویزیون به کار رفته است.

سری جدید Neo QLED سامسونگ اما با طراحی Infinity One عرضه شده تا این تلویزیون‌ها با بدنه‌ای تقریبا بدون حاشیه در خانه‌ها و سالن‌ها جا بگیرد. با حذف قاب‌ها و حواشی اطراف صفحه نمایش تلویزیون، حواس و تمرکز تماشاگران به شکل ۱۰۰ درصد معطوف به صحنه‌های فیلم‌ها و ویدئوهای پخش شده می‌شود تا بینندگان سطح جدیدی از هیجان را تجربه کنند.

در این سری از تلویزیون‌ها مدیریت کابل‌ها شکل جدیدی پیدا کرده و با اتصال به پشت دستگاه، نمایی خلوت و زیبا را به وجود می‌آورد.

صدای هوشمند

ارتقا و افزایش کیفیت QLED های سری Neo  به بخش تصویر و طراحی خلاصه نمی‌شود و صدای این تلویزیون‌ها هم به نوآوری‌های جدید سامسونگ مجهز شده است. حضور دو فناوری Object Tracking Sound (OTS) Proو SpaceFit Sound در تلویزیون‌های Neo QLED باعث شده تا صدایی فراگیر و هوشمند را از آنها بشنویم.

در فناوری ProOTS صدای سوژه‌ها هماهنگ با حرکات آنها پخش می‌شود تا تماشاگران سطح جدیدی از صدای پویا، سه‌بعدی و فراگیری را بشنوند. در این فناوری به کمک نرم‌افزارهای هوش مصنوعی، حرکات سوژه‌ها تشخیص داده می‌شود و از طریق بلندگوهای تلویزیون و بدون نیاز به دستگاه‌های جانبی صداهای مربوط به سوژه‌ها از قسمت‌های مختلف بلندگوهای تلویزیون پخش می‌شود.

فناوری SpaceFit Sound با تحلیل مکان قرارگیری تلویزیون و خروجی‌ها، بهترین صدا را متناسب با محیط شما تولید می‌کند. به کمک این فناوری، بدون نیاز به دخالت کاربر، بهترین تنظیمات ممکن براساس محلی که تلویزیون قرار گرفته و به شکل دقیق و سریع اعمال می‌شود.

مجموعه‌ای از فناوری‌های جدید و ارتقا هوش مصنوعی باعث شده تا تلویزیون‌های Neo QLED سامسونگ بتوانند تجربه فراگیر و غنی از تماشای تلویزیون را ارائه کند.

انتهای پیام/

butaneindustrial
emersan

اخبار مرتبط

راهنمای خرید تلویزیون در سال جدید

نفیسه رحیمی

هفت قابلیت نوآورانه گلکسی‌های S21 سامسونگ

نفیسه رحیمی

لوازم خانگی های لوکس و پیشرفته ال جی وسامسونگ در ایفا 2019

بهنام وحیدی

ارسال دیدگاه