لوازم خانگی دوو
لوازم خانگی پاکشوما
اخبار لوازم خانگی لوازم خانگی ایرانی

افزایش قیمت لوازم خانگی لغو شد

افزایش قیمت لوازم خانگی لغو شد
xvision
candy

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان گفت: برخی تولیدکنندگان لوازم خانگی که اخیراً تعدادی از کالاهای خود را گران کرده بودند، مکلف به اصلاح قیمت ها و بازگردان قیمت کالاهای گران شده به قیمت های قبلی شدند.

طی چند سال اخیر قیمت لوازم خانگی رشد بی سابقه ای داشته به طوری که به گفته اکبر پازوکی، رئیس اتحادیه تولید کنندگان و فروشندگان لوازم خانگی تهران، قیمت محصولات مختلف لوازم خانگی در ۳ سال گذشته بین ۱۰ تا ۴۰ برابر گران‌تر شد است.

عباس تابش در پاسخ به این سوال که سازمان حمایت در واکنش به افزایش قیمت لوازم خانگی توسط برخی تولید‌کنندگان چه اقدامی انجام داده است، گفت: اخیرا برخی از تولیدکنندگان لوازم خانگی بین 3 تا 7 درصد قیمت بعضی محصولات تولیدی خود را افزایش داده بودند که پیرو جلسه سازمان حمایت با این تولید کنندگان، آنها مکلف شدند تا افزایش قیمت را لغو و قیمت ها را اصلاح و به قیمت قبل بازگردانند.

رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان با بیان اینکه البته این افزایش قیمت ها هنوز در بازار اجرایی نشده بود، گفت: قبل از اعلام خبر افزایش قیمت توسط تولید کنندگان، خبر افزایش قیمت‌ها به بازار رسید و بازار را متاثر کرد.

تابش اظهار داشت: یک ماه پس از قیمت‌گذاری توسط تولید کنندگان، قیمت‌های جدید به بازار اعلام می شود اما خبر این اتفاق زودتر به بازار رسید.

 قیمت لوازم خانگی گران شده به قیمت های قبل بازگشت

وی افزود: پیرو جلسه مذکور با تولید کنندگان لوازم خانگی به آنها اعلام شد که قیمت ها را اصلاح کنند و آنها نیز این کار را انجام دادند واکنون تولید کنندگان قیمت ها را به قیمت های قبلی بازگردانده‌اند.

رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید‌کنندگان در پاسخ به این سوال که تولید کنندگان لوازم خانگی براساس چه مجوزی افزایش قیمت داده بودند، گفت: براساس قوانین موجود؛ قیمت گذاری هیچ کالایی برعهده سازمان حمایت نیست لذا به استناد قوانین موجود بنگاه های تولیدی قیمت‌گذاری محصولاتشان را برعهده دارند و سپس کالا را با قیمت تعیین شده می فروشند.

 سازمان حمایت در رابطه با قیمت گذاری کالا هیچ اختیاری ندارد

تابش افزود: در صورتی که شکایتی مبنی بر گران شدن کالا یا گران فروشی به سازمان حمایت اعلام شود بر حسب وظیفه سازمانی آن شکایت توسط بازرسان سازمان پیگیری و با مراجعه به تولید کننده و یا فروشنده مستندات موجود بررسی و در صورتی که تخلفی صورت گرفته باشد با آن برخورد می شود.

وی بیان داشت: یکی از مشکلات کشور آن است که قیمت گذاری همه کالاها توسط بنگاه های تولیدی انجام می شود و سازمان حمایت در رابطه با قیمت گذاری اختیار قانونی ندارد. فارس/

انتهای پیام/

emersan
butaneindustrial
butaneindustrial
butaneindustrial
emersan

اخبار مرتبط

این سازمان قاطعانه با شرکت های غیر رسمی و تقلبی خدمات پس از فروش برخورد می کند

نفیسه رحیمی

شرایط ورود شرکت های خارجی را ما تعیین میکنیم/ نهمین تندیس طلایی خدمات با شایستگی به گلدیران رسید

بهنام وحیدی

واردات لوازم خانگی خارجی در دستور کار نیست

نفیسه رحیمی

ارسال دیدگاه