لوازم خانگی تولیپس
لوازم خانگی بنس
جهاد کالا
اخبار لوازم خانگی لوازم خانگی ایرانی
رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی:

افزایش نرخ دلار تاثیری بر قیمت لوازم خانگی نداشت

افزایش قیمت لوازم خانگی در بازار/تولیدکنندگان لوازم خانگی خودزنی کردند
xvision

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی معتقد است به دلیل رکود بر بازار لوازم خانگی،  افزایش نرخ دلار تاثیری بر قیمت لوازم خانگی نداشته است.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی با بیان اینکه افزایشنرخ دلار تاثیری بر قیمت لوازم خانگی و تقاضا در این بازار نداشته، گفت که مغازه‌داران هم نمی‌توانند قیمت‌ها را بالا ببرند، چراکه به دلیل رکود حاکم بر بازار، افزایش قیمت، خودزنی است.

در هفته‌های اخیر نرخ ارز سیر صعودی داشته و این وضعیت بر بازارهایی از جمله مسکن، خودرو و غیره اثر داشته است.

اکبر پازوکی، رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی، درباره تاثیر افزایش نرخ ارز بر بازار لوازم خانگی گفت: افزایش نرخ ارز تاثیری بر قیمت لوازم خانگی و تقاضا در این بازار نداشته است.

دولت درباره کاهش قیمت لوازم خانگی ایرانی

به گفته او قیمت‌ها تغییر نکرده، چرا که اگر شرکت‌ها قیمت محصولات خود را افزایش دهند، کسی کالا نمی‌خرد. البته زمزمه‌هایی برای افزایش قیمت شنیده می‌شود، اما تاکنون شرکتی قیمت‌ها را افزایش نداده است.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی با بیان اینکه قدرت خرید هم افزایش نداشته که انتظار افزایش تقاضا یا کاهش رکود داشته باشیم، تصریح کرد: اینکه مردم نگران افزایش بیشتر قیمت‌ها باشند و خرید کنند هم درست نیست، چون مردم در حال حاضر هم پول ندارند و می‌دانند گران‌تر هم شود اتفاقی نمی‌افتد.

پازوکی در پاسخ به اینکه آیا مغازه‌داران، با افزایش نرخ ارز قیمت کالاهای خود را افزایش نداده‌اند، گفت: مغازه‌داران هم نمی‌توانند قیمت‌ها را بالا ببرند، چرا که دنبال مشتری هستند. رکودی که برای کارخانه‌دار هست، برای آن‌ها هم وجود دارد و افزایش قیمت در این وضعیت خودزنی است.

گفتنی است اواخر خرداد امسال سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت از صدور مجوز افزایش ۱۵ درصدی قیمت برای تلویزیون و ۱۰ درصدی برای یخچال، یخچال فریزر و ماشین لباسشویی و ظرفشویی خبر داده بود./ایسنا

انتهای پیام/

emersan
butaneindustrial
sam

اخبار مرتبط

اگر قیمت کالای خارجی از کالای ایرانی کمتر باشد حتما تقلبی است

بهنام وحیدی

گرانی لوازم خانگی در بازار مشهود است

نفیسه رحیمی

شهر لوازم خانگی موظف به بازگرداندن پول مشتری بود/ تخلف فروشگاه‌ها قابل پیگیری قانونی است

بهنام وحیدی

ارسال دیدگاه