سایر خبرها

شکایت از اپل بدلیل سوءاستفاده از یک نام

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران» به نقل از رویترز، شرکت ادمونستر (Emonsterkk) که در توکیوی ژاپن مستقر است، در دادگاهی واقع در سانفرانسیسکوی ایالات متحده آمریکا از شرکت اپل به علت سوءاستفاده از نام و برند تجاری انیموجی (animoji ) شکایت کرد.

شرکت ادمونستر ژاپنی مدعی شده است که کلمه انیموجی برای نخستین بار توسط این شرکت بکار برده شده است و در واقع صاحب حق امتیاز این نام تجاری بوده و استفاده بدون اجازه شرکت دیگری از این نام، غیر قانونی و قابل پیگرد قانونی است. البته تاکنون سخنگوی شرکت اپل در این باره اظهار نظر نکرده است.

شرکت اپل در گوشی جدید آیفون ایکس یا آیفون ۱۰ خود، از این نام به‌عنوان قابلیت جدیدی استفاده کرده است که به کاربران اجازه می‌دهد با تغییر حالات چهره خود، ایموجی یا شکلک های متفاوتی را بوجود بیاورند. این قابلیت که با فناوری هوش مصنوعی و تشخیص چهره هوشمند کار می‌کند،  قادر است چهره و حالات چهره کاربران را تشخیص داده و بر اساس آن حالت اعم از عصبانی یا خوشحال بودن و غیره، ایموجی یا شکلک های متناسب با آن را ایجاد کند.

 

البته در اینجا باید گفت که آیفون ایکس یا آیفون ۱۰ با این قابلیت جدید، هنوز وارد بازار نشده است و طبق آخرین گزارش‌های منتشر شده، قرار است در نوامبر سال جاری میلادی ۲۰۱۷ به بازارهای جهانی عرضه شود.

فیل شیلر – مدیر ارشد بازاریابی اپل – نیز در رویداد رونمایی از محصولات جدید اپل از جمله آیفون ۱۰ که در ۱۲ سپتامبر (ماه گذشته سال جاری میلادی ) برگزار شد، از این ویژگی جذاب موسوم به انیموجی بسیار تعریف و تمجید کرده بود و از آن به عنوان ” یک تجربه فوق العاده برای ارتباط با دوستان و خانوده ” یاد کرده بود.

انریکه بونانسی به‌عنوان مدیر اجرایی شرکت ژاپنی ادمونستر که در زمینه طراحی و تولید نرم افزار فعالیت می کند، خاطر نشان کرده است که این شرکت یک اپلیکیشن پیام رسان را به نام انیموجی در سال ۲۰۱۴ ثبت و منتشر کرده بوده است.

وی در ادامه افزوده است که اپل با سرقت نامانیموجی، می‌خواهد به جهانیان نشان دهد که اصالت این نام به اپل برمی‌گردد. البته اپل نیز به طور قطع از این اپلیکیشن انیموجی مطلع بوده است چراکه این برنامه در فروشگاه اینترنتی اپ استور اپل موجود است.

منبع:ایسنا

اخبار مرتبط

همکاری مشترک ویرپول و اپل

admin

حسگر اثر انگشت از تمامی آیفون‌ها حذف می‌شود

admin

عرضه اسپیکر هوشمند اپل به تاخیر افتاد

admin

ارسال دیدگاه