سایر خبرها

برنامه دولت برای تنظیم بازار شب عید با ارز ۴۲۰۰تومانی

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، وزیر جهاد کشاورزی خواستار افزوده‌شدن ۸ قلم کالا از جمله کره و چای و عدس به گروه یک کالایی برای تنظیم و مدیریت بازار شب عید شد.

بر اساس مکاتبه وزیر صنعت با رئیس کل بانک مرکزی در مورد ساماندهی و مدیریت بازار ارز، شاهد تغییر مجدد گروه کالایی ۸ ردیف تعرفه (کره بسته‌بندی، لپه، نخود رسمی، لوبیا قرمز، لوبیا چیتی، عدس، چای کوبیده و انواع چای سیاه) از گروه ۲ به گروه یک کالایی خواهیم بود.

 

در مکاتبه رحمانی وزیر صنعت با همتی رئیس کل بانک مرکزی آمده است، با توجه به درخواست مجدد وزیر جهاد کشاورزی، با موضوع تغییر گروه کالایی ۸ ردیف تعرفه برای مدیریت و تنظیم بازار شب عید خواهشمند است، دستور فرمایید گروه کالایی اقلام زیر مانند گذشته در گروه یک کالایی قرار گیرند.

به گزارش تسنیم، ماهیانه یک‌میلیارد دلار انواع کالای اساسی از گمرکات کشور ترخیص می‌شود و بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی در قانون بودجه سال ۹۸ روند استفاده از ارز ۴۲۰۰تومانی برای واردات کالاهای اساسی در سال آینده نیز ادامه پیدا خواهد کرد. سال آینده ۱۴ میلیارد دلار برای واردات کالاهای اساسی از محل درآمدهای نفتی لحاظ شده و به‌نظر می‌رسد رفته رفته مشکلات ایجادشده در تنظیم بازار برخی اقلام برطرف شود.

گفتنی است، این تغییرات، روز گذشته از سوی دفتر واردات گمرک ایران به گمرکات اجرایی نیز ابلاغ شده است.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

برای تامین کالاهای اساسی مشکلی در کشور وجود ندارد

admin

افزایش قیمت ها با اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی به کالاهای اساسی

بهنام وحیدی

مشکل اصلی در توزیع کالاها رانت است

بهنام وحیدی

ارسال دیدگاه