لوازم خانگی تولیپس
لوازم خانگی بنس
آموزش
«ال کا ایران» گزارش می دهد؛

نحوه تمیز کردن جارو شارژی

نحوه تمیز کردن جارو شارژی
xvision

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، جارو زدن یکی از کارهایی است که معمولا افراد به طور روزانه آن را انجام می دهند تا مکانی که در آن زندگی می کنند را تمیز و بدون هیچ گرد و خاکی نگه دارند. استفاده از جارو برقی در هر خانه ای بسیار رایج است اما امروزه جارو های شارژی مورد استقبال عموم قرار گرفته اند، البته این استقبال بی دلیل نیست. این جارو ها به دلیل ابعاد کوچک و کارکرد آسان مورد توجه هستند و معمولا برای نظافت منزل یا مکان هایی خاص از آن استفاده می شود، اما در این مطلب قصد داریم تا درباره نحوه تمیز کردن جاروشارژی به شما بگوییم تا بتوانید از این دستگاه بهتر استفاده کنید.

بیشتر بدانید:

نحوه شارژ جارو شارژی و نکاتی که باید بدانید!

آموزش تمیز کردن جاروشارژی

همانطور که گفتیم در این مطلب قصد داریم تا شما را با نحوه تمیز کردن جاروشارژی آشنا کنیم زیرا این دستگاه بسیار حساس است و اگر درست از آن استفاده نکنید و یا به موقع آن را تمیز نکنید سبب کارایی کم و کاهش طول عمر جارو خواهید شد پس با ما همراه باشید تا مرحله به مرحله تمیز کردن جارو شارژی را به شما بگوییم.

تمیز کردن جارو شارژی نیاز به داشتن اطلاعاتی درباره آن دارد زیرا اگر در حین تمیز کردن و بدون هیچ آگاهی این کار را انجام دهید ممکن است باعث خراب شدن دستگاه و یا در بر داشتن هزینه های زیادی برای تعمیر آن شود. قبل از هر چیزی خوب است تا با نکاتی برای قبل از شروع کار آشنا شوید. پیش از هر اقدامی، ابتدا:

 • مطمئن شوید که جارو را در محیطی با تهویه مناسب باز می کنید.
 • بهتر است در فضای آزاد آن را باز کنید تا گرد و غبار زیاد آن در فضای باز ناپدید شود.
 • قبل از اقدام به تمیز کردن جارو شارژی باتری آن را خارج کنید.
 • دستگاه را از شارژ جدا کنید.
 • قطعات و اجزای مختلف آن را از یک دیگر جدا کنید.
 • هنگام تمیز کردن دکمه ON را فشار ندهید.
 • مهم ترین قسمت تمیز کردن جاروی شارژی مربوط به فیلتر دستگاه است.

 How to clean a vacuum cleaner

 خوب است بدانید که برای تمیز کردن جارو شارژی باید این ۳ مرحله را انجام دهید، تمیز کردن فیلتر جارو شارژی، پاک کردن فرچه جارو شارژی و تمیز‌ کردن مخزن جارو شارژی که در ادامه این مطلب به توضیحات بیشتر درباره این موارد خواهیم پرداخت. برای شروع باید فیلتر را جدا و از دستگاه خارج کنید به طور کلی هر جارو شارژی دارای یک فیلتر داخلی است که تمام گرد و خاک و آلودگی ها را به خود جذب می کند و خرابی این قطعه در جارو شارژی و یا کثیفی خیلی زیاد آن، دستگاه را ضعیف و سبب کاهش عمر دستگاه نیز می شود و به همین دلیل بهتر است در ماه حداقل یک بار فیلتر جارو شارژی را تمیز کنید حین باز کردن فیلتر اگر متوجه آسیبی در آن شدید و یا به آن آسیب زدید باید به فکر تعویض آن باشید حال اگر به دنبال نحوه شستشوی فیلتر جارو شارژی هستید ابتدا باید:

نحوه تمیز کردن جارو شارژی

 • دکمه فیلتر را پیدا کنید و فشار دهید.
 • با فشار دادن این دکمه فیلتر از دستگاه خارج می شود.
 • حال فیلتر را با آب سرد و مواد شوینده بشویید.
 • در نهایت فیلتر را در هوای آزاد بگذارید تا کاملا خشک شود.
 • فیلتر را سر جایش قرار دهید.
 • هر ماه این کار را تکرار کنید زیرا فیلتر نقش موثری در جارو دارد.

نحوه تمیز کردن جارو شارژی

در مرحله بعد باید اقدام به برداشتن نوار فرچه ای کنید. در هر جاروشارژی مانند سایر جارو های کوچک دستی یک برس باریک و نواری شکل قرار گرفته که وظیفه آن، جمع آوری انواع کثیفی و مو و کرک و… است. این برس ها در دو مدل یک بار مصرف یا دائمی تولید می شوند. حال اگر برس شما جزو دسته یکبار مصرف است پس از یک یا دو بار استفاده باید تعویض شود و اگر از برس دائمی استفاده می کنید باید بعد از هر بار استفاده آن را تمیز کنید.

نحوه تمیز کردن جارو شارژی

خوب است بدانید که این فرچه ها بسیار حائز اهمیت است زیرا کرک و موی زیادی را به خود جذب می کند که اگر میزان این مو های چسبیده شده به برس نواری بیش از اندازه شود عملکرد جارو شارژی را کاهش می دهد و دلیل آن هم منطقی است زیرا مقدار زیاد کرک و موی روی آن سبب می شود تا دیگر قادر به جذب کرک و مو دیگری نباشد پس برای تمیز کردن فرچه های جارو شارژی ابتدا:

 • فرچه یا برس را از دستگاه خارج کنید.
 • تمام مو و… را از آن جدا کنید تا به خوبی تمیز شود.
 • بهتر است بعد از مدتی این برس های دایمی هم تعویض کنید.

یکی از اصلی ترین مراحل در نحوه تمیز کردن جارو شارژی خالی کردن مخزن آن است زیرا هر جارویی

برای جذب گرد و غبار و زباله های بیرونی نیاز به یک فضایی برای جمع آوری آن دارد که در جارو برقی ها این عمل در کیسه جارو برقی و در جارو های شارژی داخل مخزن جمع آوری می شود و در صورت پر بودن مخزن قدرت مکش دستگاه بسیار کم شده و کارایی مناسبی ارائه نمی دهد و دیگر دستگاه قادر به جمع آوری کثیفی نخواهد بود زیرا دیگر فضایی برای نگهداری آن وجود ندارد. همچنین پر شدن مخزن باعث کاهش و مکش و داغ شدن موتور جارو شارژی می شود. بر این اساس پس از هر بار استفاده باید مخزن جارو شارژی را خالی کنید.

 • برای اینکه مخزن های این جارو ها بسیار کوچک هستند به سرعت پر می شود پس باید زود به زود خالی شوند.
 • مخزن را به آرامی از دستگاه جدا کنید و آن را خالی کنید.
 • جنس این مخزن ها پلاستیک نشکن است که می توانید آن را با آب و شوینده بشویید.
 • قبل از نصب به خوبی خشک کنید.

راهکار های جلوگیری از کثیف شدن جارو شارژی

 • از جمع کردن خاکستر سیگار و … خودداری کنید‌‌.
 • از تمیز کردن محیط های بزرگ ‌با جارو شارژی خودداری کنید.
 • مواد مایع یا چسبنده را با این جارو تمیز نکنید.
 • به نظافت جارو شارژی برای عملکرد درست و بهتر آن اهمیت دهید.

نحوه استفاده از انواع جارو های شارژی

همانطور که می دانید دستگاه های کوچک تر آسیب پذیری بیشتری دارند و به طور کلی حساس تر از سایرین هستند درباره جارو های شارژی نیز باید گفت که هنگام استفاده باید به یک سری نکات توجه کنید به طور مثال:

 • استفاده از شارژر های مخصوص خود جارو برای شارژ کردن دستگاه.
 • بدون اتصال فیلتر ها جارو را روشن نکنید.
 • پس از خاموش کردن دستگاه حتما شارژر را از برق بکشید.
 • جارو را در محیط های بالای ۴۰ درجه و زیر صفر درجه شارژ نکنید.
 • در محیط های مرطوب از آن ها نگهداری نکنید.
 • پس از ۱۵ دقیقه استفاده جارو شارژی را خاموش کنید.
 • نکاتی که راجع به تمیز کردن جارو شارژی گفتیم را رعایت کنید

نحوه تمیز کردن جارو شارژی

حال برای استفاده از جارو شارژی ها بهتر است ابتدا به خوبی آن را شارژ کنید و پس از شارژ دستگاه به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه می توانید از آن استفاده کنید. همچنین برخی از جارو ها دو منظوره هستند که می توانید آب و … را نیز با آن‌ تمیز کنید و این مدل از جار شارژی ها بهترین انتخاب برای مصارف خانگی هستند و به طور کلی فرقی نمی کند که برند جاروی شما چیست زیرا طرز کار با همه ی آن ها یکسان است به طور مثال نحوه استفاده از جارو شارژی مجیک و یا طرز استفاده از جارو شارژی نانیوا به یک شکل است.

نحوه استفاده از جارو شارژی بلک اند دکر

مهم ترین تفاوت در جارو شارژی ها به دسته کوتاه یا بلند بودنشان است و معمولا مدل های دسته کوتاه بهتر هستند و دلیل آن هم نزدیکی موتور به زمین است مکش بهتری دارد اما درباره جارو شارژی بلک اند دکر باید بگوییم که قابلیت جدا سازی دسته را درند. بعد از خرید این جارو اجزای آن به صورت جداگانه داخل جعبه قرار دارد که به کمک دفترچه راهنمای آن می تواند قطعات آن را به هم وصل کنید.

پس اگر به دنبال نحوه استفاده از جارو شارژی بلک اند دکر هستید دفترچه راهنمای این محصول کمک زیادی به شما خواهد کرد‌. برای شروع کار با این جارو باید دسته را به کمک یک پیچ به راجتی به جارو وصل کنید و همچنین برای تمیز کردن جارو شارژی فیلتر های داخل آن به راحتی با زدن یک دکمه جدا می شوند. برای این که بدانید باتری جاروی شما چقدر است سه چراغ سفید روی آن وجود دارد که با روشن کردن آن متوجه می شوید شارژ دستگاه چقدر است. برای روشن کردن جارو هم‌روی دسته و هم روی دستگاه دکمه وجود دارد که از هر ۲ تای آن می توانید جارو را روشن کنید.

جمع بندی نحوه تمیز کردن جاروشارژی

به طور کلی برای تمیز کردن جارو های شارژی کافی است ابتدا فیلتر را جدا کنید و بشویید بعد از خشک‌ شدن جایگذاری کنید و در مرحله بعد مخزن را خالی کرده و در صورت نیاز شسته شوند. همچنین برس دستگاه را بعد از هر بار استفاده به خوبی تمیز کنید تا مو و کرک های روی آن خلاص شوید پس با انجام این ۳ کار نه تنها جارو را تمیز کردید بلکه عمر آن را افزایش می دهید، زیرا حارو های شارژی بر خلاف مزایایی که دارند به دلیل کوچک بودن حساس تر هستند و این موضوع می تواند هم جزو معایب و مزایای این دستگاه محسوب شود.

انتهای پیام/

emersan
butaneindustrial
sam

اخبار مرتبط

سازنده ربات جاروبرقی فروش اطلاعات خصوصی مشتریان را رد کرد

admin

نقش فیلتر هپا در جاروبرقی پاکشوما مدل 25501PVC

نفیسه رحیمی

پرفروش ترین جارو شارژی های بازار ایران کدامند؟

بهنام وحیدی

ارسال دیدگاه