لوازم خانگی سام
موبایل جی پلاس
خانم ها بخوانند!

ایده هایی ساده برای تزیین هندوانه شب یلدا

تزیین هندوانه شب یلدا

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، مردم کشور ایران از دیرباز در شب یلدا به دور هم جمع می شدند و بلندترین شب سال را به همراه خانواده های خود جشن می گیرند. شب یلدا مانند بسیاری از رسم های ایرانیان آداب خاصی دارد  که تزیین هندوانه شب یلدا یکی از همین آداب و رسوم مردم ایران زمین است.

تزیین هندوانه شب یلدا ویا تزیین آجیل و میوه نیز در شب یلدا برای زیباتر کردن سفره ویا میز شما بسیار کاربرد دارد. تکنیک های میوه آرایی می تواند برای جذاب و شیک تر کردن میز یا سفره موثر باشد. تزیین میوه شب یلدا در کنار بهره بردن از پارچه های ترمه، چند شاخه گل نرگس ویا شمعدان زیبا می تواند به خوش آب و رنگ شدن میز ویا سفره شما کمک کند.

شب یلدا مصادف با زمان مابین غروب آفتاب از تاریخ 30 آذر یعنی آخرین روز پاییز تا طلوع آفتاب 1 دی ماه یعنی نخستین روز زمستان است.

یلدا بیش از 7هزار سال قدمت دارد اما در زمان داریوش یکم به صورت رسمی، آخرین روز پاییز تا طلوع آفتاب 1 دی ماه با عنوان شب یلدا در تقویم ایرانیان ثبت شده است که به 500 سال پیش از میلاد مسیح مربوط می شود.

بسیاری از باستان شناسان تصور می کنند که نام یلدا از زبان سریانی به معنای تولد گرفته شده است اما علت و یا زمان ورود این زبان به سرزمین ایرانی ها مشخص نیست. برخی از کشورها شب یلدا را جشن گرفته و هر کدام آداب و رسومی خاصی دارند که از رایج ترین این رسوم در کشورمان می توان به شب نشینی اقوام، خوردن آجیل، انار و هندوانه، حافظ خوانی، قصه گویی و یا آتش روشن کردن اشاره کرد. هر کدام از این آداب و رسوم فلسفه ای دارد که به عنوان مثال، انار و هندوانه به خاطر سرخی نماد خورشید است.

تزیین هندوانه شب یلدا طی سال های اخیر رواج پیدا کرده و به دغدغه ی بسیاری از افراد به ویژه بانوان ایران زمین تبدیل شده است. به همین منظور در این بخش تصاویری از تزیین هندوانه شب یلدا گردآوری شده که خانم های خوش سلیقه می توانند از آن ها ایده بگیرند.

 هندوانه شب یلدا

تزیین میوه شب یلدا

تزیین هندوانه شب یلدا

ایده تزیین هندوانه شب یلدا

ژله هندوانه شب یلدا

تزیین هندوانه

تزیین هندوانه شب یلدا

دکور هندوانه شب یلدا

هندوانه یلدا

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

بخش اول/ایده های دکوراسیونی ناب برای یک شب یلدا به یاد ماندنی!

admin

جدیدترین مدل لباس شب یلدا برای بانوان شیک پوش

نفیسه رحیمی

بخش دوم/ایده های دکوراسیونی ناب برای یک شب یلدا به یاد ماندنی!

admin

ارسال دیدگاه